ASUS TUF Dash F15 vs ASUS TUF FX506HEB-HN148

Bütçe
10000

Destek Lazım

Centipat
ASUS marka 2 laptop arasında kaldım TUF serisinin dash ve Gaming modeli kararsızım sizlere danışmak istedim.
ASUS TUF FX506HEB-HN148 Intel Core i5 11400h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 Ti FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
ASUS TUF dash F15 FX516PC-HN023 Intel Core i5 11300h 16 GB 512 GB SSD RTX3050 144 Hz FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar.
Bu iki model aradında ufak tefek farklar var. İndirmi bitip 10700 TL'ye çıktığı için Gaming modelini biraz almaktan vazgeçtim çünkü 8 GB RAM daha eklemek zorunda kalacağım bir 500 TL daha masraf açıcak ve dash modeli ile arasında 1000 TL fark olacak. Dash modelinde de webcam bulunmamakta ve ekran kartı ile işlemcisi biraz daha düşük performansta. İşlemcilerin biri 6 çekirdek diğeri 4 çekirdek, ekran kartlarında ise Ti farkı bulunmakta lakin hafiflik ve sadelik açısından dash daha iyi ve pil seviyesi neredeyse 2 kat fark ettiriyor. Sizlere danışmak istedim bir yol gösterir misiniz? Özellikle bu kasaları kullanmış kişiler varsa çok memnun olurum.

Bu ikisi arasından tercihim olurdu.

Teşekkürler benim de fikrim o yönde.
2 modelde 144Hz.
Arlarında bayağı performans farkı var, isterse 2 GB RAM olsun RAM değişebilen parçalardan olduğu için buna bakmana gerek bile yok.
Kesinlikle: https://www.hepsiburada.com/asus-tu...magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail
Diğer modelde numpad bile yok, işlemcisi ve ekran kartı ciddi oranda düşük.

Numpad benim için sorun değil webcam i sorun lakin benim işlemlerimde o farkı hissedeceğimi sanmıyorum çünkü oyunlar en fazla 2 çekirdek kullanıyor işlemcide ve Ti da oyunlarda 5 10 FPS arası fark ediyor geri kalanlar video izlemek bazı web sitelerine girmek o kadar.

Teşekkürler benim de fikrim o yönde.

Numpad benim için sorun değil webcam i sorun lakin benim işlemlerimde o farkı hissedeceğimi sanmıyorum çünkü oyunlar en fazla 2 çekirdek kullanıyor işlemcide ve Ti da oyunlarda 5 10 FPS arası fark ediyor geri kalanlar video izlemek bazı web sitelerine girmek o kadar.

Oyunlar 2 çekirdek falan kullanmıyor.
4 çekirdek günümüzde yeterli değil, 6/12 sana çok uzun süreler hizmet eder.
Neredeyse aynı fiyatlar. Daha iyisini almak varken neden almıyorsun? Tasarımı hoşuna gidiyorsa o senin seçimin. Ben burada oyumu performanstan yana kullanıyorum ve önerimin arkasındayım.

Oyunlar 2 çekirdek falan kullanmıyor.
4 çekirdek günümüzde yeterli değil, 6/12 sana çok uzun süreler hizmet eder.
Neredeyse aynı fiyatlar. Daha iyisini almak varken neden almıyorsun? Tasarımı hoşuna gidiyorsa o senin seçimin. Ben burada oyumu performanstan yana kullanıyorum ve önerimin arkasındayım.

Bence yeterli çünkü ben renderla uğraşan birisi değilim benim kullanımımda asıl önemli olan RAM'i yükseltmek günümüzde artık maalesef ki 8 GB RAM yeterli değil. Ekstra RAM eklemek içinde 500TL daha vermek mantıksız geliyor ama sizin dediğinizede hak veriyorum. Ayrıca Gaming'inde tasarımını beğeniyorum özellikle klavyesinin RGB'sini.

Arkadaşlar FX506HEB-HN148 modeli bugun elime ulaştı. sitesinden driver kurmama ragmen ethernet kabloyla laptopu internete baglayamıyorum. Ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    97,3 KB · Görüntüleme: 43
Arkadaşlar FX506HEB-HN148 modeli bugün elime ulaştı. Sitesinden driver kurmama ragmen Ethernet kabloyla laptopu internete baglayamıyorum. Ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz?

Bende almayı düşünüyorum ama olmadığı için bilgilendiremiyorum beklerseniz size birisini yönlendireyim.
orucbey bu kişide olması gerekiyor aynı bilgisayarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı