ASUS TUF F15 FPS sorunu

berkptrvc

Centipat
Daha fazla  
Bugün BF5 indirip oynayacaktım ama oyun Low ayarlarda bile 50 FPS üzerine çıkmıyor sürücülerim güncel. Pek anlamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Aldığınız FPS değeri normal değil. Öncelikle ekran kartınız gayet güçlü, low ayarlara almamalısınız. High ayarlara getirin, çözünürlük düşürdüyseniz 1920x1080'e çekin. Future Frame Rendering'i açık ve kapalı olarak deneyin. Masaüstüne sağ tıklayıp Nvidia denetim masasına girin, 3d ayarların yönetilmesi kısmından program ayarlarına gelin Battlefield 5'i bulun ya da ekleyin. Tercih edilen Nvidia değilse nvidia yapın. Laptopun şarjda değilse takın. Oyundayken görev yöneticisinden performans kısmından oyundan başka işlemciyi çok kullanan başka bir şey oluyor mu diye bakın.

Nvidia Alt+z menüsünden dişli çarka tıklayıp HUD Düzeni bölümüne gelin, Performans kısmından gelişmişi açıp oyundayken değerleri takip edin, buraya o değerlerin ekran görüntüsünü de atabilirsiniz.

Yüksek ayarlarda ortalama en az 70 Fps alabiliyor olmalısınız aslında.

teşekkürler şimdi bilgisayarın başına geçtim deneyeceğim birkaç arkadaş ramden dolayı sıkıntı yaşıyorsun dedi 2X8 yap düzelir dediler

Hocam RAM sıkıntısı gibi duruyor ben de benzer sorunları yaşıyorum. Yükseltenlerin çoğu düzeldi diyor ama düzelmeyen de var gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı