ASUS TUF F15 FX506HE-HN011 Valorant düşük FPS

masscrea2

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben neredeyse hiç anlamıyorum bu olaylardan, üye oldum ve açılan konularda genel anlamda 9-10k bandında ASUS bu ve benzer modelleri öneriliyordu, gittim bu modeli aldım. Sadece Valorant oynuyorum zaten 100 FPS zor çıkıyor.
  • 3050 Ti.
  • i5
  • 8 GB RAM.
Performansının yükselmesi mümkün mü bunun?
Anlamadım bu FPS değerlerini alacaksam bu laptopu almama gerek yoktu. Bu modeli öneren arkadaşlar kaç FPS aldıklarını yazabilirler mi? Sorun bende mi anlayamadım.
Bana yardımcı olur musunuz?
GeForce Experience da kurdum bu arada.

Valorant kaynaklı hata var büyük ihtimalle. Başka bir kullanıcıda konu açmıştı 3050 Ti ile ilgili Valorant düşük FPS alıyormuş.

Asus'un tek kanallı laptoplarını alan herkes bu sorundan muzdarip. MUX Switch olmadığı ve tek kanal RAM kullanıldığı için çok düşük performans alıyorsunuz. GPU kullanım oranı çok daha düşük seyrediyor Optimus'tan dolayı. Bir 8 GB RAM daha eklerseniz ciddi artış olur veya haricî monitör bağlayın.

Asus'un tek kanallı laptoplarını alan herkes bu sorundan muzdarip. MUX Switch olmadığı ve tek kanal RAM kullanıldığı için çok düşük performans alıyorsunuz. GPU kullanım oranı çok daha düşük seyrediyor Optimus'tan dolayı. Bir 8 GB RAM daha eklerseniz ciddi artış olur veya haricî monitör bağlayın.
Peki niçin bu laptoplar forumda öneriliyor? Ben hiçbir şey bilmeyen her oyun oynamak isteyen bireyin yaptığı gibi reklam etkisinden Monster alacaktım şimdi ise bu durumdayım.
Keşke okumasaymışım demiyor değilim, bu laptopa hangi marka 8GB RAM'i almam gerekiyor her RAM uyuyor mu pek bilemiyorum yardımcı olur musunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 1650 Ti ile +200 FPS alıyor 16 GB Ram'e çıkardığında, bu kadar mı fark ediyor 8 GB RAM? 3050 Tİ var sistemde 8 GB Ram ile +100 FPS zor görüyoruz.

Son düzenleme:
Peki niçin bu laptoplar forumda öneriliyor? Ben hiçbir şey bilmeyen her oyun oynamak isteyen bireyin yaptığı gibi reklam etkisinden Monster alacaktım şimdi ise bu durumdayım.
Keşke okumasaymışım demiyor değilim, bu laptopa hangi marka 8 GB RAM'i almam gerekiyor her RAM uyuyor mu pek bilemiyorum yardımcı olur musunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 1650 Ti ile +200 FPS alıyor 16 GB RAM'e çıkardığında, bu kadar mı fark ediyor 8 GB RAM? 3050 Ti var sistemde 8 GB RAM ile +100 FPS zor görüyorum

Her Monster attığımda forumdakiler sağ olsun gömüyordu. Şimdi GTX1650+8 GB RAM okan geçen sene Abra alan arkadaşımla aynı değerleri alıyorum. 9K verdik bir de

Her Monster attığımda forumdakiler sağ olsun gömüyordu. Şimdi GTX1650+8 GB RAM okan geçen sene Abra alan arkadaşımla aynı değerleri alıyorum. 9K verdik bir de
Monster çok çok kötü lanse edildiğinden bende bunu aldım sağolsunlar 10.000 TL’lik bir kazık yemiş oldum , okuyup öğrenip alalım dediğimiz için. GTX3050 olmasının hiç bir önemi yok RAM eklesem bile GTX1650 FPS’ine zor ulaşıcam olaya bak trajedi resmen 😂😂

Geri
Yukarı