ASUS TUF F15 FX506LI-HN085 RAM yükseltmesinde sorun çıkar mı?

atomhuro

Centipat
Merhaba. Bu laptop için pek çok konu açılmış çoğunda bu RAM önerilmiş. Merak ettiğim nokta bu RAM'i alıp kullananlar herhangi bir sorun yaşadılar mı, negatif bir etki hissettiler mi? Bir kullanıcının dash F15 laptopu için mavi ekran aldığını gördüm de endişelendim. Yakın zamanda bu RAM'i almayı düşünüyorum sorun yok ise.

Model: ASUS TUF F15 FX506LI-HN085

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    128,5 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.PNG
    2.PNG
    79,6 KB · Görüntüleme: 33
  • 3.PNG
    3.PNG
    107,5 KB · Görüntüleme: 33
Aynı laptopu kullanıyorum ve yükseltmek için o RAM'i kullandım sorun olmadı sizde tercih edebilirsiniz.
Hocam ben daha önce RAM yükseltme falan yapmadım. Çok da becerikli bir insan değilim sadece geçen denemek için çöp olmuş eski laptopumu açmayı denedim. Açabildim ama yine de endişeliyim.

Dikkat etmem gereken bir husus var mıdır RAM yükseltme işlemi gerçekleştirirken. Vidaları çıkardıktan sonra takarken doğru yerlerine oturtmam gerektiğini biliyorum. Sanırım bu laptopta bataryayı çıkarmak gerekmiyormuş vs... Bir uyarınız var mıdır?

Hocam ben daha önce RAM yükseltme falan yapmadım. Çok da becerikli bir insan değilim sadece geçen denemek için çöp olmuş eski laptopumu açmayı denedim. Açabildim ama yine de endişeliyim.

Dikkat etmem gereken bir husus var mıdır RAM yükseltme işlemi gerçekleştirirken. Vidaları çıkardıktan sonra takarken doğru yerlerine oturtmam gerektiğini biliyorum. Sanırım bu laptopta bataryayı çıkarmak gerekmiyormuş vs... Bir uyarınız var mıdır?

Bataryayı ben çıkarmadan yaptım ve gerek olduğunu da sanmıyorum eğer pek bimiyorsanız ellemeyin bence. RAM'i slota tam oturtup aşağı doğru bastıracaksınız ve çıt sesi gelecek o ses gelince olmuş demektir kasayı kapatıp normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz fakat vidaların yerine dikkat edin vidaların bazıları farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bataryayı ben çıkarmadan yaptım ve gerek olduğunu da sanmıyorum eğer pek bimiyorsanız ellemeyin bence. RAM'i slota tam oturtup aşağı doğru bastıracaksınız ve çıt sesi gelecek o ses gelince olmuş demektir kasayı kapatıp normal bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz fakat vidaların yerine dikkat edin vidaların bazıları farklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Garantiyi etkiliyor mu peki bu işlem net bilginiz var mıdır?

Geri
Yukarı