ASUS TUF F15 FX506LU-HN225 Laptop ekran kartının modeli nedir?

BaranPinar

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu laptopu satın aldım fakat ekran kartının ne olduğunu tam bilmiyorum. Max-Q gibi ekran kartı modeli varmış. Bunların farkları nedir? Satın aldığım laptopta hangi model vardır acaba hiçbir yerde yazmıyor.

Merhaba. Bu laptopu satın aldım fakat ekran kartının ne olduğunu tam bilmiyorum. Max-Q gibi ekran kartı modeli varmış. Bunların farkları nedir? Satın aldığım laptopta hangi model vardır acaba hiçbir yerde yazmıyor.

1660 Ti yazıyor.
Performans olarak 2060'a yakın bir kart. Hatta 2060'ın RTX'siz versiyonu denilebilir.

GTX 1660Ti dümdüz. Max-Q kullanmıyorlar TUF serisinde.
Max-Q serisine göre performansları nasıldır ? Bu laptopla yayın yapılır mı ?
Max-P RTX30xx serisiyle kullanılıyor. GTX 1660Ti laptop hali hocam, with Max-Q design sürümü değil.
Güçlü müdür hocam ? CS,RDR2 gibi oyunlar oynuyorum. Arada da yayınlarını yapmak istiyorum. Sıkıntı çıkarır mı ?

Max-Q versiyonlar GTX 9xx serisi ve eskisindeki gibi M olan versiyonlar gibidir yani bir nevi 1660Ti M(obile). Notebooklarda ki düz 1660Ti modelleri masaüstü modellerin notebook anakartına entegre olarak küçültülmesi sonucu bulunur. Bunun da dezavantajları daha yüksek sıcaklıklarda çalışma, daha çok güç tüketimi ve %5 civarı performans kaybıdır. Yüksek sıcaklıktan kastım 80-85 dereceler.

Güçlü müdür hocam ? CS,RDR2 gibi oyunlar oynuyorum. Arada da yayınlarını yapmak istiyorum. Sıkıntı çıkarır mı ?
1660ti ile yayın açıp Sea of Thieves oynayan bir yayıncı vardı. Çevremde ne kadar notebook ile yayın açmak isteyen insan varsa hepsi çözemedikleri ve asla çözemeyecekleri sorunlarla karşılaşıyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı