ASUS TUF F15 için RAM yükseltme önerisi

Westfalen

Hectopat
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce satın aldığım aşağıdaki fotoğraftaki model laptopa 8 GB daha RAM eklemesi yapmayı düşünüyorum. Fakat bildiğiniz gibi bazı RAM'ler diğerleri ile uyumlu olmuyor. Donanım ile ilgili pek bilgim olmadığımdan yardımınıza danışmak istedim. Modeli ve CPU-Z değerlerini aşağıda ekran görüntüleri olarak bırakıyorum.

(Aynı model RAM olursa daha mı iyi çalışır, eğer öyleyse aynısından tavsiye eder misiniz?)

Son olarak, RAM yükseltme işlemini daha önce hiç gerçekleştirmemiş biri olarak servise göndermemi mi tavsiye edersiniz yoksa internette aynı modelin yükseltme videoları var izleyerek yapmamı mı önerirsiniz?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-10-08 at 19.50.40.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-08 at 19.50.40.jpeg
    22,2 KB · Görüntüleme: 188
  • 1.png
    1.png
    92,9 KB · Görüntüleme: 190
Gerilim (Volt) 1.2
Tepkime Süresi 22
Bellek Kapasitesi 8 GB
Bellek Hızı 3200 MHz
Cas Hızı CL22
Pin Sayısı 260
Ürün Serisi
M471A1K43DB1-CWE
Marka Samsung

Takması Kolay, aslında tek sorun kapağı çıkarmak ve kasaya zara vermemek onu da sen bilirsin ancak. Bir de garanti dışı kalma olayı var mı bilmiyorum.

Son düzenleme:

3-4 ay önce aynısını bulamamıştım ben. Bunu aldım. Bu zamana kadar hiç sorunum olmadı. 3200 frekansta Dual çalışıyorlar. Aynı markadansa CL, MHz ve voltaj önemli. Garanti bozulmuyor kendin taktığında. Tabi istersen Samsung da alabilirsin. Fark olmaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı