ASUS TUF FA506IU-HN153 vs FX506LU-HN053

Yasar Furkan

Kilopat
Daha fazla  
Aşağıdaki iki laptop arasında kaldım. FA506IU 4800H'a sahip. Hem mühendislik için daha iyi bir performansa sahip diye biliyorum hem de satıcı Hepsiburada'nın kendisi. Diğer taraftar FX506 var. Satıcıları hakkında çok farklı yorumlar var ve i5-10300H işlemciye sahip. Fakat FX506 sanıyorum ki daha az ısınıyor. FX506 izlediğim bir videoda yük altında 75-80 hatta bazen 70 derecede çalışıyor. Nadiren yükseliyor. Fakat FA506IU'nun gördüğüm birkaç yorumda 90-95 derecede çalıştığı söyleniyor. Bu benim biraz kafamı karıştırdı ve çekindim. En az 5-6 sene kullanmak istiyorum. Bu ısınma farkı çok fark eder mi? Hangisini tavsiye edersiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBV00001CD9U1?magaza=Gamers_Arena
Aşağıdaki iki laptop arasında kaldım. FA506IU 4800H'a sahip. Hem mühendislik için daha iyi bir performansa sahip diye biliyorum hem de satıcı Hepsiburada'nın kendisi. Diğer taraftar FX506 var. Satıcıları hakkında çok farklı yorumlar var ve i5-10300H işlemciye sahip. Fakat FX506 sanıyorum ki daha az ısınıyor. FX506 izlediğim bir videoda yük altında 80-85 hatta bazen 75 derecede çalışıyor. Nadiren yükseliyor. Fakat FA506IU'nun gördüğüm birkaç yorumda 90-95 derecede çalıştığı söyleniyor. Bu benim biraz kafamı karıştırdı ve çekindim. En az 5-6 sene kullanmak istiyorum. Bu ısınma farkı çok fark eder mi? Hangisini tavsiye edersiniz?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBV00001CD9U1?magaza=Gamers_Arena
Aynı zamanda oyun oynayan birisiyim sadece üniversite eğitimi için almayacağım. Onu belirtmemde de fayda var sanırım.

Kasa aynı, ryzen 4800 güçlü bir işlemci ve buna bağlı olarak ısınıyor evet sıcak çalışır. Turbo boost kapatırsanız performansı yine fazlasıyla yeterli gelir bunun yanında sıcaklığını da düşürmüş olursunuz yani benim tercihim ryzen olurdu burada.

Kasa aynı, ryzen 4800 güçlü bir işlemci ve buna bağlı olarak ısınıyor evet sıcak çalışır. Turbo boost kapatırsanız performansı yine fazlasıyla yeterli gelir bunun yanında sıcaklığını da düşürmüş olursunuz yani benim tercihim ryzen olurdu burada.
Teşekkür ederim.

i5 olan işlemcili modeli oyunlarda darboğaz yapar. Alacaksanız 4800H'lı modeli tercih edin. İşlemcisi 95 derecelerde çalışıyor oyunlarda. Ayrıca elinizi çabuk tutsanız iyi olur 27'sine kalmayabilir 4800H'lı modeli.

i5 olan işlemcili modeli oyunlarda darboğaz yapar. Alacaksanız 4800H'lı modeli tercih edin. İşlemcisi 95 derecelerde çalışıyor oyunlarda. Ayrıca elinizi çabuk tutsanız iyi olur 27'sine kalmayabilir 4800H'lı modeli.
İzlediğim testlere göre darboğaz yapmıyor eğer yanlış bilmiyorsam. 95 derecede beni biraz korkutuyor normalde masaüstü kullanıcısıydım ve 27sini beklemekten başka çarem yok malesef.

Geri
Yukarı