ASUS TUF FA506IV RTX2060 8 GB RAM sıcaklık değerleri sıkıntı yaratır mı?

jshell

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ASUS TUF bilgisayarımı alalı bir hafta oldu. Bu sürede bayağı oyun oynadım, LoL dışında tüm oyunlarda gayet iyi performansı var. LoL'de halen neden 90-120 FPS arası verdiğini anlamadım. PUBG gibi bir oyunda Ultra'da 90-120 FPS veren bir bilgisayar. Ancak bilgisayar CPU 94 dereceleri görüyor, klavyeye yansımadığı için bir sıkıntı yok benim için ama bu bilgisayara bir zarar verir mi bilemedim. Sizce çok mu fazla laptopta bir sıkıntımı var? İşlemci R7 4800h.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım işlemci çok sıcak çalıştığı için sponsorlu videolarda sıcaklığı göstermemişler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda gözüküyor. 100 derece oluyor işlemci sıcaklığı. Yani modele göre normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ek olarak merak ettiğim için videonun tamamını izledim. CPU sıcaklığı hakkında sadece 10 dakikalık PUBG testinde 89 dereceyi geçmediği söyleniyor. Alacak insanları yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum Technopat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım işlemci çok sıcak çalıştığı için sponsorlu videolarda sıcaklığı göstermemişler.

Bu videoda gözüküyor. 100 derece oluyor işlemci sıcaklığı. Yani modele göre normal.

94 sıcaklık ta kullanmak normal şartlarda işlemciye zarar veriri mi?

Uzun vadede bir donanımı o sıcaklıklarda kullanmak tabii ki ömrünü kısaltacaktır. Ama performanstan ödün vermek istemiyorsan o sıcaklıklarda kullanman gerekiyor gibi.
Altına soğutucu koyabilirsin. Veya bir şekilde altında boş alan oluşturabilirsin.

Uzun vadede bir donanımı o sıcaklıklarda kullanmak tabii ki ömrünü kısaltacaktır. Ama performanstan ödün vermek istemiyorsan o sıcaklıklarda kullanman gerekiyor gibi.
Altına soğutucu koyabilirsin. Veya bir şekilde altında boş alan oluşturabilirsin.

Yani inanılmaz bazen bu bilgisayarı yapan mühendislerin bilerek kısa ömürlü yapıp tamir veya yeni ürün almaya teşvik ettiklerini düşünüyorum.

Yani inanılmaz bazen bu bilgisayarı yapan mühendislerin bilerek kısa ömürlü yapıp tamir veya yeni ürün almaya teşvik ettiklerini düşünüyorum.
Asus'un TUF laptop kasalarında saçma bir mühendislik hatası var. Kasanın altındaki hava delikleri çok az. 2021 versiyonunda düzeltmişler sanırım.

Geri
Yukarı