ASUS TUF FX 506hcb laptop pildeyken kasma

alanyal7

Decapat
Arkadaşlar FX 506hcb modelini kullanıyorum. Şarjdan çektiğim zaman başlangıca girerken falan böyle kasma oluyor ama şarjdayken yağ gibi sanırım bir ayarıyla oynadım nasıl düzeltebilirim? Bir de priz takılı değilken bilgisayarı açtıgimda bazen ekran siyah kalıyor bu da bir mod yüzünden sanırım nasıl düzeltebilirim?

Mustafaulutaş

Picopat
Arkadaşlar FX 506hcb modelini kullanıyorum. Şarjdan çektiğim zaman başlangıca girerken falan böyle kasma oluyor ama şarjdayken yağ gibi sanırım bir ayarıyla oynadım nasıl düzeltebilirim? Bir de priz takılı değilken bilgisayarı açtıgimda bazen ekran siyah kalıyor bu da bir mod yüzünden sanırım nasıl düzeltebilirim?
Knk ayarla alakası yok zaten normal bir durum batarya gücü karşılayamıyor diye kasıyor oyun zaten şarjda oynanır 😉

tahaklkt

Hectopat
Yer
EFI/Clover/ACPI/Patched/DSDT.aml
FX506he kullandım. Armoury Crate'yi açın. Sol menüden Cihaz'a gelin. CPU güç tasarrufu menüsünden sadece iGPU modunu aktifleştirin. NVIDIA ekran kartınız açık vaziyette. Açıkken pilden tam olarak gücünü karşılayamayıp sorulan sorulara geç cevap veriyor. Bu yüzden iGPU kullanılmalı.

Yukarı