ASUS TUF FX505 laptop kasasına açılan delik sorun yaratır mı?

Mithranlia

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam. ASUS TUF FX505dt BQ-190 model cihaza sahibim. İnternetten gördüğüm videolarda insanların bu cihaz serisi için arka kasasına delikler açtığını gördüm. Bende aynı deliklerden açtım, ama aklımda bir soru işareti kaldı. Yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla bu cihazların deliklerinin az olma nedeni hava basıncını arttırmakmış. Ayrıca bu delikler yüzünden hava sirkülasyonu kötüleşebilir ve anakart fazla ısınabilirmiş. Bu konu hakkında bilgisi olan birisi bana yardımcı olabilir mi? Fan kısımlarına açtım delikleri, herkes öyle yapmış diye.

Bence delik açmayın çünkü laptoplar mühendisler tarafından tasarlanıyor ve elbet bir bildikleri vardır cihazın arka kapağına baktım bence gayet yeterli delikler var cihazın arka tarafında yanlarında bence yeterlidir.

Bence delik açmayın çünkü laptoplar mühendisler tarafından tasarlanıyor ve elbet bir bildikleri vardır cihazın arka kapağına baktım bence gayet yeterli delikler var cihazın arka tarafında yanlarında bence yeterlidir.

Çoğu kişi işine yaradığını söylemiş hiç bilmiyorum hocam ya.

Bence hiç deneme ASUS çok iyi bir marka çok sağlam çok iyi tasarlanıyor bence kullanabilirsin.
Çok ısınıyorsa bayağı araştırıp yaparsın.

Hocam kendi açımdan test yaptım ve sıcaklıkların gayet düştüğünü gördüm.

AIDA64 ile yaptığım testlerde fanlar 4000 RPM hızında aldığım sıcaklık ekran kartı ve işlemci için 82 derece oldu. Bu yaklaşık 5 dakikalık bir testle yaşandı.

Açtığım fan deliklerini kapatıp teste soktuğumda yaklaşık 2 dakikada 90 derecelere kadar çıkış gözlemledim, bu testimde CPU fanı 5200 RPM iken, GPU fanı 3500-4000 RPM seviyelerindeydi.

Demem o ki bu deliklerin gayet işlevsel olduğunu düşünüyorum. Bu konuda tereddüt yaşayan ve fikir amaçlı konuları inceleyen biri olursa ben memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı