Asus TUF FX505 Pil Değişimi

emres01

Hectopat
Asus TUF FX505 cihaza sahibim. Çoğu gaming notebooklarda pil cihaza gömülü oluyor. Bilgisayarımın da öyle. Sormak istediğim, internette araştırdım ve TUF modellerin bataryasını bulamadım satılan. Forumda da bu modelleri kullananlar vardır. Bazen bilgisayarı şarjda kullanmam gerekiyor. Pil ömrü elbet bitecek, bittiğinde nasıl yenisiyle değiştirebiliriz? Teknik servis pil değişimi yapar mı?
TUF modellerin internette satılan bataryasını görmedim, servise yollasam pil değişimi olmayabilir diye düşündüm. Şarjda kullanım 3-4 saat gidiyor şu an güç tasarrufunda.

İnternetteki çoğu pil counterfit yani yan sanayi. Asus, dahili donanımlarını kendisi satmadığı için orijinal pile servis harici erişemezsiniz.

İnternetteki çoğu pil counterfit yani yan sanayi. Asus, dahili donanımlarını kendisi satmadığı için orijinal pile servis harici erişemezsiniz.
Hocam peki serviste ulaşım kesin olur mu? Zaten notebook şarjda takılıyken bile pilden güç alıp GPU’ya gönderiyor, yük altındayken prize takılı durumda şarjı yavaş yavaş azalıyor. Pil cidden önemli benim cihazım için.

Şarj adaptörünüz kaç Watt. FX553 kullanıyorum. Hem GPU hem CPU tam güçteyken sadece duvardan çektiği güçle çalışabiliyor.

Hocam ben de ASUS TUF Gaming FX 506lh kullanıyorum bazıları bilgisayarı şarjda kullandığım zaman pile zarar vereceğini pili tamamen söküp sadece elektrik gücüyle kullanmamı söylediler ama pili sökemiyorum sanırım gömülü olarak tasarlamışlar çaresi var mı?

Hocam ben de ASUS TUF Gaming FX 506lh kullanıyorum bazıları bilgisayarı şarjda kullandığım zaman pile zarar vereceğini pili tamamen söküp sadece elektrik gücüyle kullanmamı söylediler ama pili sökemiyorum sanırım gömülü olarak tasarlamışlar çaresi var mı?
bence o dedikleri doğru değil. bilgisayara zarar verir.

Asus'ta çeşitli yazilimlarla pil optimizasyonu yapabilirsiniz. Mesela laptobu masaüstü pc olarak kullanıyorsanız pili%60 üzerine çıkartmıyor ki bu da önemli ölçüde pil sağlığını uzatıyor. Kesinlikle bataryasiz kullanmayın. Ani voltaj değişimleri ile laptobunuzda arızaya hatta yanmalara sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı