ASUS TUF FX505DT-BQ190 Fanlar hızlandığında laptop titriyor

Mithranlia

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar, selamlar. ASUS TUF FX505DT-BQ190 ile oyun oynarken fark ettim ki fanlar hızlanmaya başladığında laptop titremeye başlıyor. Ve bu sadece sağda olan GPU fanı hızlanmaya başladığında yaşanıyor. Garantisini bozduğum için içini açtım ve biraz bakındım, 1 tur döndürdüm bir yere de çarpmıyor sürtünmüyor ama neden titreme yapıyor? Bunun için ne yapabilirim ya da bu normal bir şey mi? Aklıma ilk olarak yağlamak geldi ama ne kadar doğru bir düşünce sorguladım. 3000 RPM ile dönerken bile titremesi belli oluyor.

Arkadaşlar sorunumu çözdüm, fan bozulmuş. İnternetten garanti olmadığı için fan sipariş edip taktım ve sorunsuz kullanabiliyorum.

üzerinden 2 sene geçmiş ama aynı sorunu yaşıyordum aynı modelde. kullanalı sadece 6 ay olmuştu ki götürdüğümde fanın bozuk olduğunu öğrendim. bu kadar kısa sürede böyle olmasının sebebi ne acaba

Üzerinden 2 sene geçmiş ama aynı sorunu yaşıyordum aynı modelde. Kullanalı sadece 6 ay olmuştu ki götürdüğümde fanın bozuk olduğunu öğrendim. Bu kadar kısa sürede böyle olmasının sebebi ne acaba?

Hocam bu fanlar çok garip, birkaç hafta önce biri aniden bozuldu değiştirmek zorunda kaldım. Sizle alakalı olmayabiliyor, bu arada internette 250TL civarına satılan fan modelleri sorunsuz çalışıyor ama orijinal olanlar hızlı bozuluyor pek anlamadım.

Hocam bu fanlar çok garip, birkaç hafta önce biri aniden bozuldu değiştirmek zorunda kaldım. Sizle alakalı olmayabiliyor, bu arada internette 250TL civarına satılan fan modelleri sorunsuz çalışıyor ama orijinal olanlar hızlı bozuluyor pek anlamadım.
Yanıt için teşekkürler. Fan için marka öneriniz var mı peki? Gerçi daha garantisi var bi 5 defa daha gider öyleyse ama yedekte dursun😃

Yanıt için teşekkürler. Fan için marka öneriniz var mı peki? Gerçi daha garantisi var bir 5 defa daha gider öyleyse ama yedekte dursun😃

Garanti varsa gönderin fanlarda titreme sorunu var diye değişim yapıyorlar diye biliyorum, benim ürünüm garanti dışı olduğu için orijinal olmayan fan takmıştım %50 fark var çünkü fiyat olarak.

Garanti varsa gönderin fanlarda titreme sorunu var diye değişim yapıyorlar diye biliyorum, benim ürünüm garanti dışı olduğu için orijinal olmayan fan takmıştım %50 fark var çünkü fiyat olarak.
Evet gönderdim değişim olacak diye bilgilendirdiler. Umarım tekrarlamaz dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı