ASUS TUF FX505dt laptopta oyunlarda düşük FPS

residentcascade

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 2 ay önce ikince el ASUS TUF FX505dt model laptop aldım. Bilgisayar yabancı bir öğrenciden alındığı için yabancı dille geldi daha format atmadım. Bilgisayar oyunlarda beklemediğim şekilde düşük performans veriyor. Cihazda ısınma vs. hiçbir şey yok. NVIDIA Denetim Masası'ndan tüm ayarları yaptım ama çok garip şekilde istediğim performansı alamıyorum.

Sistem özellikleri:
GTX 1650 4 GB.
8 GB RAM.
512 GB SSD.
Ryzen 5 3550 Mobile.

Çözümü vs var mıdır? RAM alsam veya format attırsam düzelir mi? Mağdurum cidden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. 2 ay önce ikince el ASUS TUF FX505dt model laptop aldım. Bilgisayar yabancı bir öğrenciden alındığı için yabancı dille geldi daha format atmadım. Bilgisayar oyunlarda beklemediğim şekilde düşük performans veriyor. Cihazda ısınma vs. hiçbir şey yok. NVIDIA Denetim Masası'ndan tüm ayarları yaptım ama çok garip şekilde istediğim performansı alamıyorum.

Sistem özellikleri:
GTX 1650 4 GB.
8 GB RAM.
512 GB SSD.
Ryzen 5 3550 Mobile.

Çözümü vs var mıdır? RAM alsam veya format attırsam düzelir mi? Mağdurum cidden.

8 GB RAM büyük ihtimalle tek kanal. FPS de bu yüzden düşüktür. Yarı yarıya performans farkı oluyor özellikle AMD işlemcilerde.

Eğer CS gibi oyunlarda ise işlemci gücünüz çok düşük o yüzden olabilir. Eğer ekran kartının ön planda olduğu oyun ise RAM tek kanal olduğu için olabilir. MSI Afterburner ile bakıp sıcaklıkları paylaşır mısın?

Eski masaüstü bilgisayarım (İntel Pentium G4560-1050ti-16gb ram-1tb hdd) daha iyi performans veriyordu. RAM ı zaten yükselteceğim başka bir öneriniz varmıdır?. Cidden bu durum çok üzdü beni.
İşlemci güçsüz olabilir ve tek kanal RAM varsa FPS düşük gösterebilir.
evet ram tek kanal. dual kit 16 yapmayı planlıyorum.
Eğer CS gibi oyunlarda ise işlemci gücünüz çok düşük o yüzden olabilir. Eğer ekran kartının ön planda olduğu oyun ise RAM tek kanal olduğu için olabilir. MSI Afterburner ile bakıp sıcaklıkları paylaşır mısın?
Bakarım ama cihaz soğutucu olmadığı hade hiç ısınmıyor.
Düşükten kastınız nedir? Örnekleyebilir misiniz?
Eski bilgisayarım daha iyi performans veriyordu.
grafik delisi değilim.Apex ve rust u 60 üstü fps de oynama yeterli benim için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı