Çözüldü ASUS TUF FX505DT mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Selim Gecgil

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı çok olmadı ancak çok sık mavi ekran verip kapanıyor ve BIOS menüsüne atıyor burada ise SSD'yi görmediği için bilgisayar açılmıyor işin garip tarafı aldığım mavi ekran hataları minidump dosyalarına kayıt olmuyor. Ve bunu çok şık yaşıyorum bunun yüzünden derslere giremiyorum her yöntemi denedim yeni temiz Windows kurulumu yaptım. BIOS en güncel sürümüne güncelledim belki bundan kaynaklanıyordur dedim eski BIOS sürümüne güncelledim ne fayda hiçbir şey olmuyor yine sık sık karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201215_110842_1.jpg
    IMG_20201215_110842_1.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 37
Çözüm
Anladım. Cihazınız NVMe SSD'li olan versiyon mu? Düşük ihtimal ama belki SSD düzgün oturmamış olabilir. Ya da donanımsal bir sorun olabilir. Adaptörde, bataryada vs.

Cihaz oldukça yeni alınmış. Servis ile şansınızı deneyin. Elimizde dosya olmadığı için net konuşamıyorum ancak onlar temizlik ve gerekli testleri yapacaktır, çözebilirler.
Hayır bilgisayarım sürekli mavi ekran hatası veriyor. Ve tekrar açılmıyor BIOS menüsüne atıyor ve hiçbir depolama aygıtım görünmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201231_121723.jpg
    IMG_20201231_121723.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20201231_121810.jpg
    IMG_20201231_121810.jpg
    137,2 KB · Görüntüleme: 31
Cihazın içi açıldı mı hiç, düşürdünüz mü? Aldığınız hata kodu genelde işlemci güç beslemesine işaret eder fakat SSD'nin görünmemesi şüphe uyandırıcı.

Anladım. Cihazınız NVMe SSD'li olan versiyon mu? Düşük ihtimal ama belki SSD düzgün oturmamış olabilir. Ya da donanımsal bir sorun olabilir. Adaptörde, bataryada vs.

Cihaz oldukça yeni alınmış. Servis ile şansınızı deneyin. Elimizde dosya olmadığı için net konuşamıyorum ancak onlar temizlik ve gerekli testleri yapacaktır, çözebilirler.

Çözüm
@Bora Dere Evet NVMe olan versiyon. Dün ablam vermiş teşekkürler çözülmez ise tekrardan dönüş yaparım, iyi günler.

@Bora Dere bilgisayarı servisten almış bulunmaktayım, sıkıntının SSD'de olduğu söylendi ve SSD değiştirilmiş. Aynı sorunu yaşayan birileri varsa servise gitmesini veya garanti süresi doldu ise SSD değişimi yapmasını öneririm. Tabii daha deneyimleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı