ASUS TUF FX505DV upgrade

Akchin

Centipat
Herkese merhabalar, kısa süre önce satın almış olduğum ASUS marka TUF FX505DV model Gaming laptopum için upgrade girişimlerine başlamaya karar verdim.

Yukarıda linkini bırakmış olduğum site üzerinden öğrendiğim kadarıyla bilgisayarım üzerinde RAM ve SSD'yi upgrade edebilme imkanına sahibim. Şu an mevcut olarak 500GB SSD ve 16 GB RAM'e sahibim, bunları upgrade etmek istiyorum.

Edinmiş olduğum bilgilere göre Ryzen 7 3750H sahibi olduğum için en fazla 32 GB DDR4 - 2400MHz RAM'e kadar upgrade edebiliyormuşum. Bir de ek olarak yukarıdaki sitede vermiş olduğum linkte 2.5 Drive diye bir şeyden bahsetmiş, anladığım kadarıyla bu 2.5 Drive diye bahsettiği şey şu an bende mevcut olan 500 GB SSD, ek olarak bir de M.2 SSD takabildiğimi anladım ben yukarıda vermiş olduğum linkten.

Bana bir 32 GB - DDR4 - 2400MHz - SO-DIMM RAM tavsiyesinde ve bir de SSD tavsiyesinde bulunabilir misiniz acaba? Tabii ki diğer bütün tavsiyelerinize de açığım. Çok teşekkürler, sağlıklı günler. (Sanırım bilgisayarımda 2 adet RAM Slot'u bulunmakta birisinde 16GB ram hali hazırda takılı ve diğer slota da 16GB takarak 32 GB elde edebilirim, bunu araştırıp ona göre tavsiyede bulunabilecek dostlarım olursa gerçekten ama gerçekten çok minnettar olurum.)

Son düzenleme:
takip bende de fx505du modeli var ryzen 5 1660 tili biraz işlemciden dolayı darboğaz yasıyorum asmak icin diğer slota da 16 lık ram alacagım 2666 mhz olması lazım ramin

3750h yi de başka bi işlemciyle değiştirme şansımız var mı.Alalı 2 ay oldu pişman olmaya başlıyorum online oyunlarda çok düşük fps veriyor.505dv var bende de.

Yeni konular

Geri
Yukarı