ASUS TUF FX505GT base clock’da takılı kalıyor

tloji

Hectopat
Sistem özellikleri.
9300H.
GTX 1650.
8 GB DDR4 2666MHz RAM.

Oyuna girdiğimde NVIDIA işlemci hızı 1395’te takılı kalıyor. Bu yüzden FPS’im çok düşük oluyor. Voltajla alakalı bir problem olduğunu düşündüğümden şarj aletinden çıkarıp taktım ve çıkardığımda NVIDIA işlemci hızım 800’e düştü. Tekrardan fişe taktığımda ilginç bir şekilde 1890’lara çıktı hız. Bu sayede de FPS’te de artış oldu. PC tekrar kapatıp açtığımda yine 1395’te takılı kaldı.
Hayatımda yaşadığım en saçma problemi çözebilecek var mı?

Konu dışı bir şey söylemem gerekirse dostum Asus hep yarım yamalak iş yapar.Ben de Mart ayında Asus Tuf 505DT almıştım bir iki hafta kullandım fps düşüşleri ısınmalar oluyordu sonradan ekranda problemler oldu iade ettim bir daha da almam Asus.

Konu dışı bir şey söylemem gerekirse dostum Asus hep yarım yamalak iş yapar.Ben de Mart ayında Asus Tuf 505DT almıştım bir iki hafta kullandım fps düşüşleri ısınmalar oluyordu sonradan ekranda problemler oldu iade ettim bir daha da almam Asus.
Yani ısınma anlamında pek bir problem yok diğer markalara da baktığımda ortalama bu değerler var. Daha önce de 5 yıl ASUS kullandım gayet memnundum.

Yeni konular

Geri
Yukarı