ASUS TUF FX505GT Düşük FPS

Merhaba,

Bende aynı laptopu kullanıyorum. @tloji RAM eklemesini yapmak bilgisayarı garanti dışı yapar mı? Eğer yapmazsa bende kendim eklemeyi düşünüyorum.
Bu arada yaşadığınız sorunlara benzer bir sorun yaşıyorum. Laptop, ilginç bir şekilde ekran kartını kullanmıyor. GTA 5 girdiğimde CPU kullanımı %100, GPU kullanımı %30-40 oluyor. Bunu ilk aldığım zamanlar yaşamıyordum. 2 gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Oysa tüm sürücülerim güncel. Hatta DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim, yine olmadı.

Merhaba,

Bende aynı laptopu kullanıyorum. @tloji RAM eklemesini yapmak bilgisayarı garanti dışı yapar mı? Eğer yapmazsa bende kendim eklemeyi düşünüyorum.
Bu arada yaşadığınız sorunlara benzer bir sorun yaşıyorum. Laptop, ilginç bir şekilde ekran kartını kullanmıyor. GTA 5 girdiğimde CPU kullanımı %100, GPU kullanımı %30-40 oluyor. Bunu ilk aldığım zamanlar yaşamıyordum. 2 gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Oysa tüm sürücülerim güncel. Hatta DDU ile NVIDIA sürücülerini kaldırıp tekrar yükledim, yine olmadı.
Garanti konusunda bilgim yok maalesef ASUS ile iletişime geçebilirsin. Ama +8 GB Ram çok fark etti oyunlarda kesinlikle tavsiye ederim.
CPU'nun %100 kullanması yetmediği anlamına geliyor. 9300H, GTA V için gayet yeterli bir işlemci.Güç seçeneklerinden Yüksek Performansı seçtiğinden ve oyundayken işlemcinin 4Ghz'de çalıştığından emin ol.
BIOS sürümünü 308'e güncelleyebilirsin eğer güncel değilse.

Garanti konusunda bilgim yok maalesef ASUS ile iletişime geçebilirsin. Ama +8 GB RAM çok fark etti oyunlarda kesinlikle tavsiye ederim.
CPU'nun %100 kullanması yetmediği anlamına geliyor. 9300H, GTA V için gayet yeterli bir işlemci. Güç seçeneklerinden yüksek performansı seçtiğinden ve oyundayken işlemcinin 4GHz'de çalıştığından emin ol.
BIOS sürümünü 308'e güncelleyebilirsin eğer güncel değilse.

Intel güncellemesini tekrar yaptığımda sorunum düzeldi. Sanırsam işlemci sürücülerini doğru dürüst güncelleyememişim.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı