ASUS TUF FX506HCB-HN144 açılmıyor

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
ASUS TUF F15 laptopum var. BIOS ve diğer tüm sürücülerim güncel. Düne kadar yaşamadığım bir sorunu yaşamaya başladım. ASUS yazısı geliyor sonra ekran siyah olup öylece kalıyor. Kısacası Windows başlamıyor. Oyunlarda hiçbir sıkıntı yok ama arada açılmaması saçma geldi. Sorun ne olabilir?

MyAsus yükledikten sonra sorunu yaşamaya başladım. Bu program ile BIOS ve VBIOS güncelledim. VBIOS güncelleme yaparken 1 kez mavi ekran yedi. Sonra bu sorun olmaya başladı. Yazılımı kaldırdım ama hala devam ediyor sorun.

I5 11400H
RTX 3050 75W
8 GB 3200MHZ RAM
M2 SSD (3500/3000 MHZ)
IMG_20211024_230618.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u Default yapıp deneyebilirsiniz.

Yaptım yine şarjda kaldığında kapatıp açınca ASUS yazısı geliyor daha sonra bir şey olmuyor. Temiz kurulum yapacağım düzelir mi?
Deneyebilirsiniz hocam.

Aynı sorun bende de var çözüm bulabildin mi ?
BIOS version FX506HCB.308 ve FX506HCB.309 bozuk. Bende laptop ilk geldiğinde FX506HCB.305 yüklüydü. Ona geri döndüm ama bu da biraz bozuk. Şarjda değilken 15 saniye falan geç açılıyor ama hiç açılmamasından iyi diyerek 305 sürüme döndüm. ASUS'a mail attım henüz geri dönüş yok ama FX506HCB anakart için düzgün sorunsuz çalışan bir BIOS çıkana kadar yapabileceğimiz bir şey yok. ASUS'un yeni BIOS sürümü yayınlanmasını bekliyorum belki 310 sürümü gelirse bu sorunlar çözülür.
Sizde hangi sürüm yüklü bu arada?

BIOS version FX506HCB.308 ve FX506HCB.309 bozuk. Bende laptop ilk geldiğinde FX506HCB.305 yüklüydü. Ona geri döndüm ama bu da biraz bozuk. Şarjda değilken 15 saniye falan geç açılıyor ama hiç açılmamasından iyi diyerek 305 sürüme döndüm. ASUS'a mail attım henüz geri dönüş yok ama FX506HCB anakart için düzgün sorunsuz çalışan bir BIOS çıkana kadar yapabileceğimiz bir şey yok. ASUS'un yeni BIOS sürümü yayınlanmasını bekliyorum belki 310 sürümü gelirse bu sorunlar çözülür.
Sizde hangi sürüm yüklü bu arada?
308 yüklü. Aşırı sinir bozmaya başladı bu durum iade etmelimiyim sizce ? Ama şu an dolar uçtuğu için bu fiyata böyle bir leptop bulabileceğimi düşünmüyorum daha.

308 yüklü. Aşırı sinir bozmaya başladı bu durum iade etmelimiyim sizce ? Ama şu an dolar uçtuğu için bu fiyata böyle bir leptop bulabileceğimi düşünmüyorum daha.
305 sürümüne geçebilirsin EZ flash ile 305 sürümü yükledim. Dediğim gibi tek sorunu pildeyken 15 20 saniye geç açılıyor ama en azından açılmama sorunu yok. Belki ileride çıkacak bioslarda çözerler.
305 sürümünü bulamazsanız yardımcı olurum.

305 sürümüne geçebilirsin EZ Flash ile 305 sürümü yükledim. Dediğim gibi tek sorunu pildeyken 15 20 saniye geç açılıyor ama en azından açılmama sorunu yok. Belki ileride çıkacak BIOS'larda çözerler.

Bulamadım :( yardımcı olursanız çok mutlu olurum. 306 sürümünü hcb modeli ile uyumlu mu acaba onu indirsem olur mu?

305 sürümüne geçebilirsin EZ Flash ile 305 sürümü yükledim. Dediğim gibi tek sorunu pildeyken 15 20 saniye geç açılıyor ama en azından açılmama sorunu yok. Belki ileride çıkacak BIOS'larda çözerler.

Sizin de normal Google tarzı şeylerde takılırken fan kendiliğinden çalışmaya başlıyor mu?
Sessiz moda alıyorum fakat bir anda oyundaymışım gibi çalışmaya başlıyor.
Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı