ASUS TUF FX506HCB-HN144 alınır mı?

Ben yeni flaş aldım hiç biçimlendirmeden direkt Windows 10un sitesinden bir setup indirip flaşa kurdum. Acaba rufus ile falan mı yüklemek gerekiyordu YouTube da izlediğim videolarda rufus programı ile Windows 10u flaşa yükleyip öyle kurulum yapıyorlardı ama ben direkt flaşa atıp kurulum yaptım.
Hocam rufus'la deneyin. Ben şu ana kadar Rufus olmadan kurulum yapmadım.

Hocam rufus'la deneyin. Ben şu ana kadar Rufus olmadan kurulum yapmadım.
Tamamdır hocam birde öyle deneyeceğim, birde benim eski bilgisayarımda Windows 10 home single lisans var. Vatan bilgisayardan bilgisayarı aldığım zaman otomatik olarak Windows kurulu geldi. Bu Windows sürümünü yeni aldığım freedos bilgisayara yüklemem mümkün müdür?

ARMOURY CRATE adındaki programı indirip kurarak aydınlatma ve fan ayarlarını yapabilirsin.
Arkadaşlar benim cihazım geldi ama dünden beri sorunlar yaşıyorum. Belkide ben düzgün bir kurulum yapamadım tam olarak bilmiyorum. Aldığım hataların ekran görüntülerini aşağıya ekliyorum. Birde bilgisayarın açılışında aşırı derecede bir yavaşlık var 25 30 saniye gibi bir sürede açılıyor. Fanlar çok ses çıkartıyor (özellikle ilk başta bios ayarlarına girdiğim zaman fanlar 4000 küsür rpm'de çalışıyordu. Sıcaklık olarak armoury crate uygulaması üzerinden sıcaklık değerlerine baktığımda bilgisayar boşta iken bile 55 60 derecelerde seyrediyor. Oyun testlerini yapmaya fırsatım olmadı bulunduğum yerde internet olmadığından kendi internetim ile kurulum yapıp minecraftı indirdim. oyunu açtığımda direkt olarak işlemci %100 kullanıma kadar çıkıyor sonra zamanla düşüyor. Sıcaklık değerleri 90lara gelip tekrardan düşüyor. Ekran kartı kullanımı ise %30 %40 seyrinde nvidia denetim masasından ne kadar uğraştıysam da bir türlü yükü ekran kartına aktaramadım.
Hocam sizde gerçekten bir sorun var. Ben kurulumda tek bir şeyi yanlış yapınca bile laptop kafayı yiyor fakat ısınma ile alakalı sorun olmuyor. Bir arkadaşa gelen laptop da bu dereceleri görüyordu. O sanırsam iade ve değişim yapmyıp bir şekilde halletti fakat Asus'a yazarsanız kolayca değişim yaparlar. Tabi bundan önce kurulumu tam yapıp gözlemlememiz lazım.
Tamamdır hocam birde öyle deneyeceğim, birde benim eski bilgisayarımda Windows 10 home single lisans var. Vatan bilgisayardan bilgisayarı aldığım zaman otomatik olarak Windows kurulu geldi. Bu Windows sürümünü yeni aldığım freedos bilgisayara yüklemem mümkün müdür?
Hocam lisans anahtarını biliyorsanız sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

Ben yeni flaş aldım hiç biçimlendirmeden direkt Windows 10un sitesinden bir setup indirip flaşa kurdum. Acaba rufus ile falan mı yüklemek gerekiyordu YouTube da izlediğim videolarda rufus programı ile Windows 10u flaşa yükleyip öyle kurulum yapıyorlardı ama ben direkt flaşa atıp kurulum yaptım.
Rufus ile yazdırman şart değil ama tekrardan rufus ile yazdırıp temiz kurulum yap hiç normal değil mavi ekran yemen.

Ben de ondan çok korkmaya başladım acaba sistemde arızalı bir parça vs olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bilgisayarda ne gibi testler yapmam gerekiyor?
Ben HOI4 ve Bannerlord yükledim gatet stabildi. Furmark testi yapabilirsin. Windows üzerinden ram testi yapabilirsin. Aida64 testi de yapabilirsin. Ama bu konu için yeni başlık oluştur daha bilgili kişiler yardım edecektir.

Bende şarjda değil de pilde kullanırken geç açılıyor şarjda 8 9 saniyede masaüstüne geliyorum ama pildeyken 25 saniyeyi aşıyor.

Bir de ASUS laptop yazılımı var mı acaba? Fan ayarı yapabileceğim, klavyeyi kontrol edebileceğim falan?

Şarjda yazmisim pilde diyecektim.
Şarjda yazmisim pilde diyecektim.

Mavi ekran ben de yedi 1 2 kez.

Yeni konular

Geri
Yukarı