ASUS TUF FX506HCB-HN144 alınır mı?

knk RAM takıncada düzelmezse garantiye versem değişim alabilir miyim performansı kötü olduğu için
Değişim veya iade alırsın. Sorun olmaz. :)
@Aohemea laptop için bu seviyeler normal bu segmentte 100 derece olan modeller var. Küçücük kasa içinde 6 çekirdek işlemci tabi ki ısınacak. 60 derece çalışmasını beklememek lazım, bu bir oyun bilgisayarı.
Hocam siz de 100'ü çok demişsiniz be. O laptoplar yapması gereken şeyi yapamıyor zaten. Ben FPS ve Strateji oyunlarını 60-67 derecede oynuyorum. Bu laptopu bir bana mı sorunsuz getirdiler acaba (!). 7 ayın sonunda eksi diye düşünebileceğim tek şey sanırım parmak izi :D

Son düzenleme:

Hocam siz de 100'ü çok demişsiniz be. O laptoplar yapması gereken şeyi yapamıyor zaten. Ben FPS ve Strateji oyunlarını 60-67 derecede oynuyorum. Bu laptopu bir bana mı sorunsuz getirdiler acaba (!). 7 ayın sonunda eksi diye düşünebileceğim tek şey sanırım parmak izi :D
laptopun sıcaklık değerleri çok oynak bende CPU 1 derece olarak artmıyor 87'den 97'ye fln atlıyor sonra 92'ye fln iniyor ama sıcaklıkların doğru olduğunu düşünmüyorum ben onda da bir sorun var. Tabii 80 üstündeki sıcaklıklar AAA oyunlarda oluyor. Lol de fln 80 fln görüyor en fazla.

laptopun sıcaklık değerleri çok oynak bende CPU 1 derece olarak artmıyor 87'den 97'ye fln atlıyor sonra 92'ye fln iniyor ama sıcaklıkların doğru olduğunu düşünmüyorum ben onda da bir sorun var. Tabii 80 üstündeki sıcaklıklar AAA oyunlarda oluyor. Lol de fln 80 fln görüyor en fazla.
Program ile alakalıdır hocam. Bende de programı açınca anlık azalma artma yapıyor gösterge. Biraz geçtikten sonra stabil oluyor.

Program ile alakalıdır hocam. Bende de programı açınca anlık azalma artma yapıyor gösterge. Biraz geçtikten sonra stabil oluyor.
senin laptopun özellikler benimki ile aynı ama isimler de fark var senin ki daha mı sorunsuz benimkinden.

knk bide sen UV yapmışsın nasıl yaptın işlemci desteklemiyor fln diyorlar.

Son düzenleme:
senin laptopun özellikler benimki ile aynı ama isimler de fark var senin ki daha mı sorunsuz benimkinden.
HC ve HCB modellerin driver vb. şeyleri farklı. O yüzden BIOS sorunları HCB'de yaşanırken ben bir şey yaşamamıştım. Bu arada farkı da var aslında, HC modelde Thunderbolt 4 var HCB'de yok.

knk bide sen UV yapmışsın nasıl yaptın işlemci desteklemiyor fln diyorlar.
BIOS Advence Settings'te yapılıyordu fakat çok uzun zaman oldu hatırladıklarımı söyleyebilirim anca. Oradan - ve + seçeneğini görene kadar ayarlara bak. Sonrasını alt soldaki bilgilerden anlarsın. Limit yazar orada. Bölmelerden +/- seçeneğinden eksiyi işaretle, üstündeki 0'a da en fazla ne kadar girilebiliyorsa onu yaz.

BIOS'a yeniden başlatırken devamlı ESC'ye basarak girebilirsin. Bilmiyorsan diye söyleyeyim dedim.

Neden kızgın atılıyor anlamış değilim, evet TUF laptoplar zamanında ASUS ve AMD kazığı olarak bilinirdi. Termali iyi olmayan, oyuncak kalitesinde bir seri.

Neden kızgın atılıyor anlamış değilim, evet TUF laptoplar zamanında ASUS ve AMD kazığı olarak bilinirdi. Termali iyi olmayan, oyuncak kalitesinde bir seri.
burda hepimiz Tuf serisi kulllanıyoruz, sen diyosun ki tuf serisi önermem oyuncak kalitesinde, bunu bizde biliyoruz zaten sorun da yaşıyoruz. Dediklerin doğru olabilir ama yeri burası değil.

HP victus serisi 100 derece görüyor, HP pavilion modelleri 95 96 dereceyi görüyor abartmadım.

burda hepimiz Tuf serisi kulllanıyoruz, sen diyosun ki tuf serisi önermem oyuncak kalitesinde, bunu bizde biliyoruz zaten sorun da yaşıyoruz. Dediklerin doğru olabilir ama yeri burası değil.
O yüzden yazasım gelmedi gerçekten. Doğru laptopun 2021 modele kadar termal vb. şeyleri ayrı bir derecede kötüydü fakat ben alırken bunun farkındayım. 1 ay olmuştu çıkalı satın aldığımda. Küçük bir kumar oynadım ve fazlasıyla memnunum. Eski serilerden eser yok bence.
HP victus serisi 100 derece görüyor, HP pavilion modelleri 95 96 dereceyi görüyor abartmadım.
Alanlara üzüldüm o zaman :/

Yeni konular

Geri
Yukarı