Çözüldü ASUS TUF FX506HCB-HN144 RTX 3050 kaç Watt?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün bu modeli aldım. Maalesef bütçem 16 GB RAM almaya yetmedi fakat daha sonra kesin ekleyeceğim. Merak ettiğim şey ise bu ekran kartının kaç Watt olduğu. Sitede herhangi bir bilgi bulamadım 75W'dır umarım. Laptop hakkındaki görüşlerinizi de merak ediyorum.

60+15W.
Şu an ekran kartım 60W kullanılıyor oyunlarda. Bir türlü 75W kullanılmasını sağlayamadım. Bildiğiniz bir şey var mı acaba?
Bir de 60+15W ne anlama geliyor bilgi verir misiniz 75W ile farklı mı 60+15W?

CPU gücüne ihtiyaç duyulmadığı zaman 75e çıkacaktır. Eğer CPU bounce bir oyun oynuyorsanız 60W çalışır.

Şu an ekran kartım 60W kullanılıyor oyunlarda. Bir türlü 75W kullanılmasını sağlayamadım. Bildiğiniz bir şey var mı acaba?
Bir de 60+15W ne anlama geliyor bilgi verir misiniz 75W ile farklı mı 60+15W?

15W DB oluyor hocam açmanız lazım.

Oyuna bazen girdiğimde ekran kartı 75W kullanılıyor ama işlemci çekirdek hızı düşük oluyor. Sonra prizden çıkartıp tekrar takınca ekran kartı 60W oluyor ama işlemci hızı artıyor. Anlamış değilim.
Ekran Görüntüsü (22).png
Ekran Görüntüsü (23).png

Turbo moduna alınca düzeldi.

Son düzenleme:
Bu TDB yani watt sorununuz çözüldü mü acaba? Neden 75w iken 60w kullanıyormuş? Eğer tam performans vermeyecekse düşünmeyeyim ondan soruyorum?
İşlemcinin turbo boost özelliğini kapatınca çoğu oyunda 75W kullanıyorum ama forzada falan 60 55 wattlarda dolaşıyor halen.

Geri
Yukarı