ASUS TUF FX506HCB laptop oyunlarda FPS düşüklüğü

sercantidis

Centipat
Daha fazla  
ASUS TUF FX506HCB-HN144 Intel Core i5 11400h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6 (8 GB DDR4 3200MHz RAM var elimde takacağım). Cihazını geçtiğimiz hafta salı satın aldım, cuma günü coil whine olduğunu fark ettim(kulağınızı yaslarsanız klavyenin üst kısmındaki boşluktan fişe takılı iken kesik tiz cızırtı duyuyorum). Birkaç gündür CS:GO'yu 300-320 FPS seviyelerinde oynuyordum sonrasında MyASUS'ta güncelleme olduğunu fark ettim BIOS sürümü 308'deymiş ancak otomatik olarak güncellemedi ben de EZ Flash ile 309'a yükselttim. 1, 5-2 gün oyuna girmedim ancak dünden beri oyunda aldığım FPS 190-200 arasında. ASUS'u aradığımda coil Whine'ın normal bir şey olduğunu onların bir şey yapamacağını lafı dolandırarak söylediler ancak performans sorununundan ötürü belki coil whine değildir diyerek format deneyin dediler.

1- FreeDOS'dan ilk kurulumda Wi-Fi görmemişti saatlerce uğraştım buradan bir arkadaşın paylaştığı Driver'lardan biri işe yaradı öyle çözdüm ki zaten 1 hafta olmadı kuralı format atmam neyi çözecek?

2- FPS sorununu başka nasıl çözebilirim?

Aynı laptopu kullanıyorum bazen hafif bir cızırtı duyuyorum ben de. Ama coılwhınenin sesten başka bir zararı yok diye biliyorum. Masaüstü bilgisayarımda Sapphire RX590 s. E var onda da coıl whıne var ve 2,5 yıldır bir sorun çıkarmadı.

ASUS TUF FX506HCB-HN144 Intel Core i5 11400h 8 GB 512 GB SSD RTX3050 FreeDOS 15.6 (8 GB DDR4 3200MHz RAM var elimde takacağım). Cihazını geçtiğimiz hafta salı satın aldım, cuma günü coil whine olduğunu fark ettim(kulağınızı yaslarsanız klavyenin üst kısmındaki boşluktan fişe takılı iken kesik tiz cızırtı duyuyorum). Birkaç gündür CS:GO'yu 300-320 FPS seviyelerinde oynuyordum sonrasında MyASUS'ta güncelleme olduğunu fark ettim BIOS sürümü 308'deymiş ancak otomatik olarak güncellemedi ben de EZ Flash ile 309'a yükselttim. 1, 5-2 gün oyuna girmedim ancak dünden beri oyunda aldığım FPS 190-200 arasında. ASUS'u aradığımda coil Whine'ın normal bir şey olduğunu onların bir şey yapamacağını lafı dolandırarak söylediler ancak performans sorununundan ötürü belki coil whine değildir diyerek format deneyin dediler.

1- FreeDOS'dan ilk kurulumda Wi-Fi görmemişti saatlerce uğraştım buradan bir arkadaşın paylaştığı Driver'lardan biri işe yaradı öyle çözdüm ki zaten 1 hafta olmadı kuralı format atmam neyi çözecek?

2- FPS sorununu başka nasıl çözebilirim?

hangi oyunda 190 200 fps alıyorsun ben lol gibi basit bir oyunda 100 fps zor alıyorum

Hangi oyunda 190 200 FPS alıyorsun ben LoL gibi basit bir oyunda 100 FPS zor alıyorum

Yukarıda da okuduysan ben ilk aldığımda cihazı, CS:GO'da 300 FPS alıyordum sonra birden 200'lere düşmüştü onu çözemedim. Şu anda Valorant'ta 190-200 civarı alıyorum başka oyun yok zaten cihazda

Arkadaşlar extra 8 GB RAM alacağım hangisi uygun olur. Bir de kendim taksam garanti dışı falan olur mu?

Zarar vermezsen garanti dışı olmuyor. Genelde herkes bundan almış ben de aldım 10dakikada taktım bir sorun da olmadı

Geri
Yukarı