ASUS TUF FX506LI-HN085 nasıldır?

Soba denen Monster laptopum bile o derecelere çıkmıyordu. 3 yıllık cihazdı.

Bakın hocam, her cihazda sorun çıkmıyor, sizde çıkmış. Az önce kanıtını da attım, sorunu olmayan birçok kişi var ancak güvenli değil dersiniz diye atmadım.

Bakın hocam, her cihazda sorun çıkmıyor, sizde çıkmış. Az önce kanıtını da attım, sorunu olmayan birçok kişi var ancak güvenli değil dersiniz diye atmadım.
Hayır ben cihazda sıkıntılar olduğunu duyduğum için almadım kullanıcısı değilim sadece sizin 95 dereceyi normalleştirmenize cevap verdim. 8000 TL para bayılıpta sıcaklık değerleri o civarda gezecek bir laptopa şahsen para vermem. 8000 TL az değil.

Diğer markalara göre çok ısınıyor.

Al venesli, övdüğün Lenovo'nun oyun testi. Bak bakalım ısınıyor mu ısınmıyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır ben cihazda sıkıntılar olduğunu duyduğum için almadım kullanıcısı değilim sadece sizin 95 dereceyi normalleştirmenize cevap verdim. 8000 TL para bayılıpta sıcaklık değerleri o civarda gezecek bir laptopa şahsen para vermem. 8000 TL az değil.

O zaman 10.000 ver ısınmayan 10nm superfın teknolojisini kullanan işlemcili laptop al kusura bakma ama 10. nesiller 14nm bu yüzden çok ısınıyorlar. 95 derece 10. nesil Intel'ler için normal ASUS'la ilgili bir sorun değil aynı işlemcinin Acer modeline de baksan MSI modeline de baksan hepsi aynı ısınıyor 90 üstü görüyor.

Son düzenleme:
Al venesli, övdüğün Lenovo'nun oyun testi. Bak bakalım ısınıyor mu ısınmıyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O zaman 10.000 ver ısınmayan 10nm superfın teknolojisini kullanan işlemcili laptop al kusura bakma ama 10. nesiller 14nm bu yüzden çok ısınıyorlar. 95 derece 10. nesil Intel'ler için normal ASUS'la ilgili bir sorun değil aynı işlemcinin Acer modeline de baksan MSI modeline de baksan hepsi aynı ısınıyor 90 üstü görüyor.
Lenovo Ideapad Gaming 3 ısınıyor dediğimde de bana o nereden çıktı diyen cahiller vardı. 96 derece işlemci sıcaklığıyla oyun oynuyorlar sorsan ama Lenovo ısınmaz derler bir de millete tavsiye verirler.

Sen neyin tribindesin çözemedim ben. Ben herhangi bir marka kötülemedim sadece 95 derecede çalışan bir ürüne para vermeyeceğimi söyledim zaten ASUS'a yada intele sorduğunda malını kötüleyecek değiller elbette normal diyecekler. Neden 10.000 vereyim Ryzen 5 4600H işlemcili laptoplar bulunurken? Sen 95 dereceyle memnunsan memnun kal diyecek lafım yok. 8000 lira para veripte sorun yaşamayı ben göze alamıyorum.

Son düzenleme:
Sen neyin tribindesin çözemedim ben. Ben herhangi bir marka kötülemedim sadece 95 derecede çalışan bir ürüne para vermeyeceğimi söyledim. Neden 10.000 vereyim Ryzen 5 4600H işlemcili laptoplar bulunurken? Sen 95 dereceyle memnunsan memnun kal diyecek lafım yok. 8000 lira para veripte sorun yaşamayı ben göze alamıyorum.

ASUS'un sorun değil normal dediği ısınma sorunsa tamam anladım kardeşim. Ayrıca ben orada sana karşılık atmadım o Lenovo oyun testini dikkatli okursan venesli yazıyor bak orada. 8 bin lira verdim aşırı ağır oyunlarda Turbo'yu açıyor 95 derece oynuyorum R6 tarzı istediğim FPS'yi aldığım ortalama oyunlarda Turbo kapatıyorum 70 derece oynuyorum gayet de memnunum. Ryzen 5 4600H işlemcili laptop alabilirsin senin seçimin ısınmayan 7nm bir işlemci o fakat oyunlarda bir tık da olsa i5 10300H'dan daha geri. Multicore da i5'den kat kat daha iyi amacın neyse ona göre al. i5 10300H'lı laptop alarak sorun yaşamayı göze alsan da bir şey olmaz çünkü sorun yaşamıyorsun hiçbir şekilde stabil çalışıyor oyunlarda drop yemiyorsun.

Sen neyin tribindesin çözemedim ben. Ben herhangi bir marka kötülemedim sadece 95 derecede çalışan bir ürüne para vermeyeceğimi söyledim zaten ASUS'a ya da Intel'e sorduğunda malını kötüleyecek değiller elbette normal diyecekler. Neden 10.000 vereyim Ryzen 5 4600H işlemcili laptoplar bulunurken? Sen 95 dereceyle memnunsan memnun kal diyecek lafım yok. 8000 lira para veripte sorun yaşamayı ben göze alamıyorum.

Sana karşı bir söz söylememiş direkt olarak venesli adına konuşmuş ama sen buna karşılık bu cevabı vermişsin kendi vereceği paraya ya da kendi aldığı memnuniyete karışamayız. Benim fikrimce sorun ASUS veya herhangi bir laptop üreticisinde değil i5 10300H olan sistemler aynı derecelere ulaşıyor.

ASUS'un sorun değil normal dediği ısınma sorunsa tamam anladım kardeşim. Ayrıca ben orada sana karşılık atmadım o Lenovo oyun testini dikkatli okursan venesli yazıyor bak orada. 8 bin lira verdim aşırı ağır oyunlarda Turbo'yu açıyor 95 derece oynuyorum R6 tarzı istediğim FPS'yi aldığım ortalama oyunlarda Turbo kapatıyorum 70 derece oynuyorum gayet de memnunum. Ryzen 5 4600H işlemcili laptop alabilirsin senin seçimin ısınmayan 7nm bir işlemci o fakat oyunlarda bir tık da olsa i5 10300H'dan daha geri. Multicore da i5'den kat kat daha iyi amacın neyse ona göre al. i5 10300H'lı laptop alarak sorun yaşamayı göze alsan da bir şey olmaz çünkü sorun yaşamıyorsun hiçbir şekilde stabil çalışıyor oyunlarda drop yemiyorsun.
Altta ki mesajın da direk bana bir lafın var."o zaman git 10000 TL" var dediğin söz bana. Dostum senin anlamadığın şu benim 3 Yıllık "soba" denilen monster notebook'um dahi o derecelere hiç ulaşmadı 7 saat çalışmasına rağmen. 95 derece hiç olmazsa macunlara zarar verecek. i5 10300H'lı işlemcilere bulaşmayı göze alamıyorum. Eğer ilerde bu dereceler sorun çıkarmazsa haklısındır ama ben çıkaracağını düşünüyorum. Bu kadar. Senin agresif tavır takıp git 10.000 TL'ye 10 nm işlemciler al demene anlam veremedim.
Sana karşı bir söz söylememiş direkt olarak venesli adına konuşmuş ama sen buna karşılık bu cevabı vermişsin kendi vereceği paraya ya da kendi aldığı memnuniyete karışamayız. Benim fikrimce sorun ASUS veya herhangi bir laptop üreticisinde değil i5 10300H olan sistemler aynı derecelere ulaşıyor.
Alttaki mesajına bak direkt bana agresif bir mesaj var. Zaten bahsettiğim bir marka yoktu ortada yüz kere belirtmeme gerek yok heralde.

Altta ki mesajın da direk bana bir lafın var."o zaman git 10000 TL" var dediğin söz bana. Dostum senin anlamadığın şu benim 3 yıllık "soba" denilen Monster Notebook'um dahi o derecelere hiç ulaşmadı 7 saat çalışmasına rağmen. 95 derece hiç olmazsa macunlara zarar verecek. i5 10300H'lı işlemcilere bulaşmayı göze alamıyorum. Eğer ileride bu dereceler sorun çıkarmazsa haklısındır ama ben çıkaracağını düşünüyorum. Bu kadar. Senin agresif tavır takıp git 10.000 TL'ye 10 nm işlemciler al demene anlam veremedim.

Alttaki mesajına bak direkt bana agresif bir mesaj var. Zaten bahsettiğim bir marka yoktu ortada yüz kere belirtmeme gerek yok herhalde.

Soba denilen Monster'ın da i5 10300H mı vardı? İleride sorun çıkarmaz zaten 6 ay sonra macun değiştireceğim o zaman Thermaltake grizzly kryonaut süreceğim o zaman 90'ı bile geçmeyecek.

Geri
Yukarı