ASUS TUF FX506LI mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Umutk19

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ADATA SX8100NP
Ekran kartı
GTX160ti
Anakart
-
İşlemci
i5 10300h
Laptopu 6 aydır falan kullanıyorum aslında memnunum ama son zamanlarda çok mavi ekran oluyor hata bilgileri toplanma ekranında %100 oluyor ve kalıyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıyordum. Forumda gezince driverlardan olacağını düşünüp Driver Booster kurdum en doğrusunu indirir diye ama Driver Booster, PC'ye sürücüleri kurarken mavi ekran aldım. Yeniden başlatsam da mavi ekran devam etti açılmadan ve PC'yi kurulum öncesi haline önyükleyerek kurtarabildim minidump dosyalarını yüklüyorum yardımcı olur musunuz?

Buyrun sizin çözümünü alalım.

O kadar laf ettiniz, o zaman bize kendi çözüm önerinizi sununuz.

Hem biz de öğrenmiş oluruz.
Ben daha önce nazikçe eğer sorun çözülmez ise touchpad driver'ını güncellemeyi deneyin, benim sorunum o şekilde düzeldi demiştim ama küçümser cevaplarla umursanmadım. Ben %100 bu şekilde düzelir demiyorum zaten driver booster kullanmak gibi bir hata yapılmış, format atıldıktan sonra tüm sürücülerin elle güncellenmesi sağlıklı olacaktır. Yine de bir kez daha bu linkten bir touchpad driver güncellemesi yapmasını tavsiye ediyorum. Kaybedecek bir şeyimiz var mı?

Sorun direkt MediaTek kartta. Ya da sürücüde.

Belki de arkada Spike yaptıran bir şey var.

Ciddiyim hata MediaTek kısmında. Yalan söyleyecek halim yok herhalde hocam.
Bakın. Aynı hatayı ben de aldım. Bana MediaTek dediler. Ancak daha sonra internette araştırma yaptığımda bu sorunun touchpad kaynaklı da sık sık olabildiğini yazdıklarını gördüm. Mantıklı geldi. MediaTek ile ilgili bir işlem yapmadan touchpad driver'ını güncelledim, bir daha hata almadım. Yalan söylüyorsunuz demedim. İlk sayfada da kimseyi suçlama amaçlı yazmadığımı da söyledim. Kendi deneyimimi paylaştım. Aynı karta sahip biri olarak bu sorunu driver güncellemeleriyle ve servise vermeden çözmüş isem bir şekilde diğerleri de kartı değiştirmeden çözebilirler. Bir şekilde...

Güncelledim bakalım touchpad driverini, değişeceğini düşünmüyorum ama belki bir şey değişir. Ama söyle bir şeyyde var eğer bu kadar sorunlu bir kartsa bu laptopu alan herkeste bu sorun olması gerekiyor bakınca, öyle anormal şekilde ortalıkta mavi ekran olayı görmüyorum.

Güncelledim bakalım touchpad driverini, değişeceğini düşünmüyorum ama belki bir şey değişir. Ama söyle bir şeyyde var eğer bu kadar sorunlu bir kartsa bu laptopu alan herkeste bu sorun olması gerekiyor bakınca, öyle anormal şekilde ortalıkta mavi ekran olayı görmüyorum.
Değişmezse format atıp temiz kurulum yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı