ASUS TUF FX705DU laptop nasıl?

• Konuyu başlatan m3t0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 752

m3t0

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Yarın sabah kendi masaüstü bilgisayarım ile takas edeceğim. Özellikleri Ryzen 7 3750H, GTX 1660 Ti, 16 GB RAM ve 512 GB SSD var içinde. Sizce nasıl özellikleri? Takas etmeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcisi zayıf, onun yerine ben ryzen 7 4800h 1650ti tercih etmiştim vaktinde. Belli başlı oyunlarda darboğaz bile yapar işlemciye yönelik oyunlarda performans olarak geride kalırsınız. İmzanızdaki 1660superli sistemle takas değildir umarım. Karşılığında verdiğiniz sistem nedir?

Kendi bilgisayar özelliklerinizi de yazın ki kararınızı yorumlayalım. Ryzen 3750H günümüzde tercih edilmemesi gereken bir CPU. Hem tek hem de çoklu çekirdek performansı geride.

İşlemcisi zayıf, onun yerine ben Ryzen 7 4800H 1650 Ti tercih etmiştim vaktinde. Belli başlı oyunlarda darboğaz bile yapar işlemciye yönelik oyunlarda performans olarak geride kalırsınız. İmzanızdaki 1660 Super'li sistemle takas değildir umarım. Karşılığında verdiğiniz sistem nedir?

Kendi açtığım konudaki bilgisayar evet.

Cihazı takas etmeden önce iyice inceleyin. Takasa girilen cihazların büyük bir kısmı sıkıntılı cihaz olabiliyor.

Darboğaz yapmaz. Koskoca ASUS test yapmıyor mu sanıyorsun? Ryzen'e göre çok az daha düşük performans verir ama darboğaz yapmaz.

Darboğaz yapmaz. Koskoca ASUS test yapmıyor mu sanıyorsun? Ryzen'e göre çok az daha düşük performans verir ama darboğaz yapmaz.
Test yapmasıyla alakasının olduğunu mu düşünüyorsunuz? Performans olarak çok geride bir kart ve işlemci ağırlıklı oyunlarda bildiğiniz darboğaz yapıyor. Sistem test videolarını izlediğinizde işlemci kullanımı en basit oyunlarda bile %70-%80 arasına çıkıyor. Gidip araştırmanızı öneririm.
Kendi açtığım konudaki bilgisayar evet.
1660superli sistemi ekran kartı fiyatları bu kadar artmışken ve gayet verim alabilecekken belki ısınma sorunlu alınmaz bir işlemcisi olan o laptopta takas etme bence. Masaüstü sistemin gayet iyi laptop lazımsa da sistemi satar sıfır alırsın çünkü o sistem piyasadan dolayı gayet yüksek bir fiyata satılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı