ASUS TUF FX706LI HX175 İade Edilmiyor

Çetin Bey

Decapat
Merhaba.

2. kez Asus Tuf F17 cihazı sipariş verdim ve tekrar arızalı geldi. İlk siparişte (Hepsiburada) kamera sorunlu gelmişti ve iadede sorun olmadı. Ancak bu seferkinde (Trendyol) 3 sorun tespit ettim ve satıcı biraz uğraştıracak gibi duruyor.

Tespit ettiğim sorunlar:
  • Kamera düzgün çalışmıyor.
  • Sol üstte siyah 1 tane ölü piksel var.
  • Ekranın 4 köşesinden rahatsız edici derecede ışık sızması mevcut.
Ürünü elime ulaştığından ertesi günü Trendyol iade kodu ile geri gönderdim. Buradan sonrası biraz karışık.
  1. Satıcının bana dediğine göre ürünü Asus yetkili servise yolluyorlar. Orada cihaz kontrol ediliyor. Donanımsal arıza varsa 3 durum var: Tamir ediliyor, iade/değişim raporu yollanıyor. Buna göre alıcı ya tamirli cihaz alıyor ya da iade/değişim.
  2. Asus yetkili servisini aradığımda ise şöyle: Ölü piksel 3 - 5 arasında olursa iade/değişim olur, ışık sızması kontrol edilecek ama IPS panellerde ışık sızması olabilir, kamera kontrol edilecek, eğer sorunlu bulunursa iade/değişim. Bir de yazılımsal sorun olursa düzeltip yolluyorlarmış.
  3. Trendyol'u aradığımda ise bana şöyle dediler: Elektronik ürün olduğu için kutusu açıldığında 2. ele düşüyormuş ve iadeden önce servis raporu gerekiyormuş. Bu rapora göre 4 durum var. Onarım, iade, değişim, kullanıcı hatası. Sebep göstermeden iade edemiyor muyum dediğimde yine kutusu açıldığın için 2. el olayı varmış. Kutusunu açmadan ürünü nasıl test edeceğim?
Durumlar böyle. Sebep göstermeden iade edebilmeliyim. Hepsiburada üzerinden ilk alışımda böyle bir durumla karşılaşmadım. Değişim/iade olmassa ürünü tamirli kabul etmeyeceğim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, tüketici mahkemesi vs.?

Fotoğrafları atmaya uğraşmadım, yalnızca ışık sızmasını koydum. Eğer çok isteyen olursa fotoğraflarını atabilirim. Teşekkürler.

Düzenleme:

Ürün linki: ASUS Tuf Gaming Fx706lı-hx175 I5-10300h 8gb Ram 512gb Ssd 4gb Gtx1650ti 17.3 Fhd 144hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

2. Düzenleme: Trendyol'dan alınan elektronik ürünlerin iadesinde inceleme süresi de 21 günmüş.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    47,1 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    47,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    84,5 KB · Görüntüleme: 32
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Merhaba.

2. kez ASUS TUF F17 cihazı sipariş verdim ve tekrar arızalı geldi. İlk siparişte (Hepsiburada) kamera sorunlu gelmişti ve iadede sorun olmadı. Ancak bu seferkinde (Trendyol) 3 sorun tespit ettim ve satıcı biraz uğraştıracak gibi duruyor.

Tespit ettiğim sorunlar:
Ürünü elime ulaştığından ertesi günü Trendyol iade kodu ile geri gönderdim. Buradan sonrası biraz karışık.
  1. Satıcının bana dediğine göre ürünü ASUS yetkili servise yolluyorlar. Orada cihaz kontrol ediliyor. Donanımsal arıza varsa 3 durum var: Tamir ediliyor, iade/değişim raporu yollanıyor. Buna göre alıcı ya tamirli cihaz alıyor ya da iade/değişim.
  2. ASUS yetkili servisini aradığımda ise şöyle: Ölü piksel 3 - 5 arasında olursa iade/değişim olur, ışık sızması kontrol edilecek ama IPS panellerde ışık sızması olabilir, kamera kontrol edilecek, eğer sorunlu bulunursa iade/değişim. Bir de yazılımsal sorun olursa düzeltip yolluyorlarmış.
  3. Trendyol'u aradığımda ise bana şöyle dediler: Elektronik ürün olduğu için kutusu açıldığında 2. ele düşüyormuş ve iadeden önce servis raporu gerekiyormuş. Bu rapora göre 4 durum var. Onarım, iade, değişim, kullanıcı hatası. Sebep göstermeden iade edemiyor muyum dediğimde yine kutusu açıldığın için 2. el olayı varmış. Kutusunu açmadan ürünü nasıl test edeceğim?
Durumlar böyle. Sebep göstermeden iade edebilmeliyim. Hepsiburada üzerinden ilk alışımda böyle bir durumla karşılaşmadım. Değişim/iade olmazsa ürünü tamirli kabul etmeyeceğim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, tüketici mahkemesi vs?

Fotoğrafları atmaya uğraşmadım, yalnızca ışık sızmasını koydum. Eğer çok isteyen olursa fotoğraflarını atabilirim. Teşekkürler.

Düzenleme:

Ürün linki: ASUS Tuf Gaming Fx706lı-hx175 I5-10300h 8gb Ram 512gb Ssd 4gb Gtx1650ti 17.3 Fhd 144hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

2. Düzenleme: Trendyol'dan alınan elektronik ürünlerin iadesinde inceleme süresi de 21 günmüş.

Senin 14 gün koşulsuz, şartsız iade hakkın var. Mahkemeye vereceğini söyle iade alırlar.

Merhaba.

2. kez ASUS TUF F17 cihazı sipariş verdim ve tekrar arızalı geldi. İlk siparişte (Hepsiburada) kamera sorunlu gelmişti ve iadede sorun olmadı. Ancak bu seferkinde (Trendyol) 3 sorun tespit ettim ve satıcı biraz uğraştıracak gibi duruyor.

Tespit ettiğim sorunlar:
  1. Satıcının bana dediğine göre ürünü ASUS yetkili servise yolluyorlar. Orada cihaz kontrol ediliyor. Donanımsal arıza varsa 3 durum var: Tamir ediliyor, iade/değişim raporu yollanıyor. Buna göre alıcı ya tamirli cihaz alıyor ya da iade/değişim.
  2. ASUS yetkili servisini aradığımda ise şöyle: Ölü piksel 3 - 5 arasında olursa iade/değişim olur, ışık sızması kontrol edilecek ama IPS panellerde ışık sızması olabilir, kamera kontrol edilecek, eğer sorunlu bulunursa iade/değişim. Bir de yazılımsal sorun olursa düzeltip yolluyorlarmış.
Durumlar böyle. Sebep göstermeden iade edebilmeliyim. Hepsiburada üzerinden ilk alışımda böyle bir durumla karşılaşmadım. Değişim/iade olmazsa ürünü tamirli kabul etmeyeceğim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, tüketici mahkemesi vs?

Düzenleme:

2. düzenleme: Trendyol'dan alınan elektronik ürünlerin iadesinde inceleme süresi de 21 günmüş.

Tüketici mahkemesine başvur.

Yeni konular

Geri
Yukarı