ASUS TUF Gaming 15 ekran kapanması

ZakkWylde

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Amerika'dan ASUS TUF Gaming laptop aldım. Daha önce bilgisayarım vardı fakat ilk kez 0 laptop kullanıyor. İlk sorum şarj aletini takınca ve çıkarınca ekran 1 saniyeliğine kapanıyor, tekrar açılıyor. Normal midir? 2. sorum ise şu an sadece Valorant oynuyorum oyundayken çok nadirde olsa ekran 1 2 saniyeliğine kapanıyor sonra tekrar açılıyor. Nedeni nedir herhangi bir ayarlama yapmam mı gerekiyor?
Sistem özellikleri: Intel i5 10300h, GeForce GTX 1050 Ti, 4 GB 8 GB RAM.

Merhabalar, Amerika'dan ASUS TUF Gaming laptop aldım. Daha önce bilgisayarım vardı fakat ilk kez 0 laptop kullanıyor. İlk sorum şarj aletini takınca ve çıkarınca ekran 1 saniyeliğine kapanıyor, tekrar açılıyor. Normal midir? 2. sorum ise şu an sadece Valorant oynuyorum oyundayken çok nadirde olsa ekran 1 2 saniyeliğine kapanıyor sonra tekrar açılıyor. Nedeni nedir herhangi bir ayarlama yapmam mı gerekiyor?
Sistem özellikleri: Intel i5 10300h, GeForce GTX 1050 Ti, 4 GB 8 GB RAM.

Bilgisayarında muhtemelen 1050Ti dışında bir de on board ekran kartı var ve cihazın şarj aletini çıkardığında pil tasarrufu için on board taktığında ise 1050Ti ekran kartına geçiyor. Bu durumda da bir iki saniyeliğine ekranın kararması normal bir durum.

evet onboard ekran kartı var intel uhd graphic pil konusunda anladım çok teşekkür ederim fakat oyunda da olması normal mi onboard ekran kartını devre dışı bırakmalı mıyım ?

evet onboard ekran kartı var intel uhd graphic pil konusunda anladım çok teşekkür ederim fakat oyunda da olması normal mi onboard ekran kartını devre dışı bırakmalı mıyım ?

Oyun sırasında ALT-TAB ile farklı pencerelere geçiyorsan veya oyunu kapatıp açtığında bunun yaşanması normal. Çünkü cihaz adaptöre bağlı değilken on board ekran kartında çalışsa da oyun için yine 1050Ti ekran kartına geçecektir.

Özellikle oyun sırasında farklı uygulamalar da kullanhdığın için o uygulamalara geçiş yapıyorsan oyunu tam ekran değilde borderless windowed modunda çalıştırmak bazı oyunlar için çözüm olabiliyor ve on 1 2 saniyelik ekrandaki kararmayı engelleyebiliyor.

On board ekran kartını devre dışı bırakmanı önermem, batarya ömrü açısından oldukça faydalı oluyor çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı