ASUS TUF Gaming 505'du boştayken fan sesi

Tozdan da olabilir diye düşünüyorum çünkü toza maruz bıraktım PC'yi maalesef bu arada soramadım daha.

Kullan sesi takip et ama servise götürebilirsin ileride fanı bozulmasın.
Toza bıraksan aşırı bu sefer sıcaklık değerleri de yükselmesi gerekir sende sadece fan sesi var.

Son düzenleme:
Yeni aldığım ASUS TUF 505'du bilgisayarımda yüksüz durumda hafif bir vırıltı geliyor. İleride bir sorun yaratırı mı? Herhangi bir ısınma sorunu yok fanlar işini yapıyor ama dizi izlerken arkadan o vırıltıyı duymak rahatsız edediyor. İçini açarsam garanti gider mi? Sadece 1 fandan geliyor. GPU'nun olduğunu tahmin ettiğim fandan.

Merhaba bende ASUS TUF Gaming FX 505'du BQ190 modeli kullanmaktayım aynı sorunu bende yaşıyorum yüksek devirde sorun olmuyor tıkırtı sesi yok ama boşta iken vır vır ses geliyor, sorun fan rulmanında yeni fan siparişi verip değişim yaptıracağım öncesinde fan temizliği ve bakımı yaptırdım azaldı ama kesin çözümü fan değişimi olduğunu düşünüyorum değişimden sonra sorununuz çözülmediyse bilgilendirme yapabilirim. Saygılar.

Merhaba bende ASUS TUF Gaming FX 505'du BQ190 modeli kullanmaktayım aynı sorunu bende yaşıyorum yüksek devirde sorun olmuyor tıkırtı sesi yok ama boşta iken vır vır ses geliyor, sorun fan rulmanında yeni fan siparişi verip değişim yaptıracağım öncesinde fan temizliği ve bakımı yaptırdım azaldı ama kesin çözümü fan değişimi olduğunu düşünüyorum değişimden sonra sorununuz çözülmediyse bilgilendirme yapabilirim. Saygılar.

Çözülmedi usta yeni fan sipariş etim taktım aynı. Sonra şunu fark etim ablamın orta halli PC sinede de geliyor ama tatbikî benimkinin yanında devede kulak, sanırım malzeme kalitesi çok iyi olmadığı için o vırıltıyı dışarı çok veriyor.

Çözülmedi usta yeni fan sipariş etim taktım aynı. Sonra şunu fark etim ablamın orta halli PC sinede de geliyor ama tatbikî benimkinin yanında devede kulak, sanırım malzeme kalitesi çok iyi olmadığı için o vırıltıyı dışarı çok veriyor.

O zaman bu modelde kronik sorun sanırım, bende yeni sipariş vereceğim fanı bakalım işe yarayacak mı?..

Geri
Yukarı