Asus TUF Gaming 750B PSU Nasıldır?

Carlsberg

Kilopat
Makaleler
9
Araştırmalarımda çok bir bilgiye rastlamadım, fiyatı dolayısıyla pek tercih edilen bir PSU değil sanırım...
Ancak, 13.5cm 0db fanları, 2x EPS bulunması ve 6 yıl garanti sağlaması ile ilgimi çekti;

Uygun fiyatlı olarak buldum bir adet, almayı düşünüyordum ancak bilindik bir sıkıntısı vs mevcut mu?
Tecrübesi olan, internette hakkında bir şeyler görmüş birileri var mıdır?

Fiyatından bağımsız cevap verirseniz memnun olurum zira piyasa fiyatının yarı fiyatına buldum.

Ek olarak yine fiyattan bağımsız, sadece performans ve kalite yönünden bakarsak;
Cooler Master MWE 750W v2 Bronze mu yoksa Asus TUF Gaming 750B mi?

Yani her ikisi aynı fiyat olsaydı, hangisini almak mantıklı olurdu? Teşekkürler.

Arkadaşlar yorumlar güzel de neye dayanarak bunları söylüyorsunuz mesela?

İkisini kıyaslayınca benim gördüğüm;
TUF daha sessiz, TUF fanı daha büyük, TUF'un garantisi daha uzun, kalan özellikler aynı veya benzer.

Bu durumda ben CM seçmek için bir neden göremedim. Gerçekten somut bir kanıt delil var mı diye soruyorum lütfen varsayımlar ile konuşmayalım.

Ayrıca Tuf serisi kötü değil ki? Ne demek yani Tuf serisine sistem emanet etmem?
Tuf serisi mi kötü değil? bilgisayar parçaları iyi olabilir ama laptop kullanıcısı olarak aşırı kötü mühendisler tarafından yapıldığı belli.
Asus Rog serisi çok iyi mesela. Ama ben Asus mühendislerine 750w yüksek sistem emanet etmem.

Tuf serisi mi kötü değil? bilgisayar parçaları iyi olabilir ama laptop kullanıcısı olarak aşırı kötü mühendisler tarafından yapıldığı belli.
Asus Rog serisi çok iyi mesela. Ama ben Asus mühendislerine 750w yüksek sistem emanet etmem.
Tuf da sorunlu ürünler var, evet. Ama genel olarak kaliteli bir seri. Son yıllarda biraz bozmuştu ama tekrar kendini toparladı. Şuan gayet iyi.

TUF serisi askeri standartlara gore uretilir, o laptoplarda batirdilar ama laptoplar PSU degildir.
PSU hakkinda bilgim yok ama sabah olunca (gece gece rahatsiz etmeyelim) Yuksek RPM hocami etiketlerseniz yardimci olur muhtemelen.

Olaya bu kadar sığ bakmanızı anlayamadım. Bir seri laptop ve ekran kartı kötü çıktı diye direkt tüm TUF departmanını suçlu görmenizin altında nasıl bir mantık olabilir gerçekten kafam almıyor. Bana fanboyluk yapıyormuşsunuz gibi geldi, hatta Cooler Master ürünleri kullandığınıza da eminim, kanıtlayamam o başka veya daha kötüsü kulaktan dolma bilgilerle kendinize göre yorumlayıp sunuyorsunuz. Rica ediyorum, 2 defa da belirttiğim gibi ASUS TUF PSU'larının herhangi bir kronik soruna sahip olduğuna dair somut bir deliliniz vs varsa paylaşır mısınız? Gerçekten görmek istiyorum ki ben de yanlıştan dönerim. Diğer türlü göz göre göre daha düşük özellikte bir PSU'yu aynı paraya almış olacağım sadece Cooler Master yazıyor diye üzerinde.

Araştırdığım kadarıyla ne yerli ne yabancı kaynaklarda bu PSU'lar hakkına ben böyle bir bilgiye/veriye rastlamadım. Genel yorumlar iyi ancak haddinden fazla pahalı oldukları yönünde, e ben ucuza alabiliyorum, neden olmasın?

Yeni konular

Geri
Yukarı