ASUS TUF Gaming A15 AMD ekran kartını devre dışı bırakma

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu dizüstü bilgisayarda 1650 Ti ve AMD'nin yerleşik ekran kartı var. Sürücüsünü silmeme rağmen kendisi tekrardan yükleniyor. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim? 1650 Ti ekran kartını kullanmasını istiyorum.

Devre dışı bırakamazsınız. NVIDIA optimus teknolojisi sayesinde gerekmediği zaman onboard GPU'yu otomatik kullanıyor.

Arkadaşlar bu dizüstü bilgisayarda 1650 Ti ve AMD'nin yerleşik ekran kartı var. Sürücüsünü silmeme rağmen kendisi tekrardan yükleniyor. Bunu nasıl devre dışı bırakabilirim? 1650 Ti ekran kartını kullanmasını istiyorum.

Asla ve asla devre dışı bırakamazsın, masaüstüne görüntüyü veren o AMD'nin yerleşik ekran kartı.

Ayarlar > sistem > grafik ayarları > göz at (oyun seç) > seçenekler > yüksek performans > kaydet ama bunu yapabilmeniz için Windows sürümünüzün 1909 veya daha üstü bir sürüm olması lazım.

Yanlışım varsa düzeltin şöyle anladım, NVIDIA ekran kartını kullanmaya başladığında diğeri çalışmayıp RAM'den kullanmayacak öyle mi?

Onboard GPU yine çalışmaya devam edip RAM'den yer. Zaten işlemciniz 4800H ise ve RAM'iniz 8 GB ise kullanılabilir 7.5 GB ' ınız vardır. O 500 MB'yi onboard GPU yer.

Geri
Yukarı