ASUS TUF Gaming A15 ekran kararıyor ve gelmiyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Cihazım ASUS TUF Gaming A15. Ekran zaman aşımı süresi dolmadan cihazımın ekranı sanki süre dolmuş gibi kararıyor ve cihazımı güç tuşuna basarak kapatıp açmadan tekrar eski haline gelmiyor. Az önce de ekran zaman aşımı süresi dolduktan sonra aynı şeyi yaşadım. Mouse, klavye hiçbir şekilde tepki vermedi. Cihazımın adaptöre prizden gelen kalın kablo kısmını kısa olduğu için söküp bir HP bilgisayarın kablosuyla değiştirdim uzatmak amaçlı. Kabloların Volt ve amper değerleri aynı. Bundan bir sorun meydana gelir mi? Cihazımı söküp pilini söktükten sonra güç tuşuna basılı tutarak içerisindeki enerjiyi boşalttım ve tekrar topladım. Birkaç gündür sorun yaşamıyordum yaklaşık 1 haftadır. Şimdi tekrar aynı durumla karşılaştım. Ne yapmalıyım? @Recep Baltaş abi göz atma şansınız var mı?

Şimdi şöyle, Windows Update'in bulup yüklediği sürücü tarih olarak daha yeni görünüyor. Ancak böyle bir sorun çıkarıyor. Ben daha yeni AMD'nin sitesinden indirip kurdum. Ama Windows Update daha yeni bir sürücü buldu nasıl bulduysa. 😂

Dediğim şekilde yapın, tarihlere bakmayın. Sürücüye geri dönünce de ekranınız donabilir veya kendine reset atabilir. Her şey normal hale geldikten sonra sürümünü kontrol edin lütfen.

En günceli yükledikten sonra Update eskiyi bulup tekrar yüklüyor ve ekran bende de gidip PC kendine reset atıyor. Daha sonra çözünürlük bozulabiliyor. Bu problemin çözümünü ise şu şekilde buldum. Aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları>radeon graphics> sürücüye geri dön. Bu şekilde Update'in kurduğu sürücüyü iptal edip kendi kurduğunuz sürücüye geri döneceksiniz. Deneyip bana haber verin, yapamazsanız tekrar yardımcı olacağım.

Eki Görüntüle 1013444
Buyrun dediğinizi yaptım yüklü olandan eskiye döndüm.
Şimdi windows kendisi bunu otomatik güncelleyecek. Bunu nasıl önleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Şu an sorunlu dediğim en son yüklü olan sürücü.png
    Şu an sorunlu dediğim en son yüklü olan sürücü.png
    94,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Sürücüye geri döndükten sonra.png
    Sürücüye geri döndükten sonra.png
    94,4 KB · Görüntüleme: 34
Dediğim şekilde yapın, tarihlere bakmayın. Sürücüye geri dönünce de ekranınız donabilir veya kendine reset atabilir. Her şey normal hale geldikten sonra sürümünü kontrol edin lütfen.
Buyrun bir önceki mesajda yaptım sanırım eskiye dön diyince daha yeni bir sürücü kurmuş, öyle mi gerçekten?
Lütfen Radeon Software üzerinden attığım yerin aynısının ekran görüntüsünü atar mısınız?

Eki Görüntüle 1013458
Buyrun.

Dosya Ekleri

• radeon.png
    radeon.png
    396,7 KB · Görüntüleme: 32
Buyurun bir önceki mesajda yaptım sanırım eskiye dön deyince daha yeni bir sürücü kurmuş, öyle mi gerçekten?

Eskiye dön deyince tarih olarak eskiye dönme manasına gelmez, sizin kendi kurduğunuz öncelik sırasına göre eski-yeni ayrımı yapar.
Buyurun bir önceki mesajda yaptım sanırım eskiye dön deyince daha yeni bir sürücü kurmuş, öyle mi gerçekten?

Buyurun.

Tamamdır artık hiçbir sıkıntı kalmadı. Bir sonraki güncellemelerinizde de yine Update eskiyi kurarsa dediklerimi yapıp en sonunda Radeon Software üzerinden kontrol ederseniz hiçbir sıkıntınız kalmaz. İyi günler.

Eskiye dön deyince tarih olarak eskiye dönme manasına gelmez, sizin kendi kurduğunuz öncelik sırasına göre eski-yeni ayrımı yapar.

Tamamdır artık hiçbir sıkıntı kalmadı. Bir sonraki güncellemelerinizde de yine Update eskiyi kurarsa dediklerimi yapıp en sonunda Radeon Software üzerinden kontrol ederseniz hiçbir sıkıntınız kalmaz. İyi günler.
Ben şu an Windows Update'i Duraklatmış bulunmaktayım. Şimdi duraklatmayı iptal ettiğimde kendisi tekrar yükleyecek ama. Sürekli böyle mi yapacağım ne kadar saçma. Bunu bir yere bildirsek düzeltilmez mi? Tek çözüm böyle yapmak mı? Eğer öyleyse artık yapacak pek bir şey yok gibi ama...

Ben şu an Windows Update'i duraklatmış bulunmaktayım. Şimdi duraklatmayı iptal ettiğimde kendisi tekrar yükleyecek ama. Sürekli böyle mi yapacağım ne kadar saçma. Bunu bir yere bildirsek düzeltilmez mi? Tek çözüm böyle yapmak mı? Eğer öyleyse artık yapacak pek bir şey yok gibi ama...

Siz eskiye dön dedikten sonra bir daha Update sürücü kurmaz merak etmeyin. Update etmesinin sebebi yeni sürücü kurduğunuzda temiz kurulum yapıp tüm sürücülerin silinmesi. Tüm sürücüler silinince Update de kendi bir sürücü kurmak istiyor. Ancak sizden daha sonra kurduğu için sizin kurduğunuz sürücünün üstüne kuruyor, sürücüye geri dön diyerek aslında sizin kurduğunuz sürücüye geri dönmüş oluyorsunuz. Daha kısa anlatmak gerekirse şu anda bilgisayarınızda 2 tane sürücü bulunuyor. Birisi Update'in kurduğu birisi de sizin kurduğunuz, fakat şu anda aktif olan sürücü sizin kurduğunuz sürücü, Update'in kurduğu sürücü pasif şekilde duruyor. Update'i şu anda açabilirsiniz tekrar eskiyi kurmaz.

Siz eskiye dön dedikten sonra bir daha Update sürücü kurmaz merak etmeyin. Update etmesinin sebebi yeni sürücü kurduğunuzda temiz kurulum yapıp tüm sürücülerin silinmesi. Tüm sürücüler silinince Update de kendi bir sürücü kurmak istiyor. Ancak sizden daha sonra kurduğu için sizin kurduğunuz sürücünün üstüne kuruyor, sürücüye geri dön diyerek aslında sizin kurduğunuz sürücüye geri dönmüş oluyorsunuz. Daha kısa anlatmak gerekirse şu anda bilgisayarınızda 2 tane sürücü bulunuyor. Birisi Update'in kurduğu birisi de sizin kurduğunuz, fakat şu anda aktif olan sürücü sizin kurduğunuz sürücü, Update'in kurduğu sürücü pasif şekilde duruyor. Update'i şu anda açabilirsiniz tekrar eskiyi kurmaz.
Öyle mi? Çok teşekkür ederim size gerçekten. Kaç gündür bişe oldu diye ödüm kopuyor. Sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı