ASUS TUF Gaming A15 ekran kararıyor ve gelmiyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Cihazım ASUS TUF Gaming A15. Ekran zaman aşımı süresi dolmadan cihazımın ekranı sanki süre dolmuş gibi kararıyor ve cihazımı güç tuşuna basarak kapatıp açmadan tekrar eski haline gelmiyor. Az önce de ekran zaman aşımı süresi dolduktan sonra aynı şeyi yaşadım. Mouse, klavye hiçbir şekilde tepki vermedi. Cihazımın adaptöre prizden gelen kalın kablo kısmını kısa olduğu için söküp bir HP bilgisayarın kablosuyla değiştirdim uzatmak amaçlı. Kabloların Volt ve amper değerleri aynı. Bundan bir sorun meydana gelir mi? Cihazımı söküp pilini söktükten sonra güç tuşuna basılı tutarak içerisindeki enerjiyi boşalttım ve tekrar topladım. Birkaç gündür sorun yaşamıyordum yaklaşık 1 haftadır. Şimdi tekrar aynı durumla karşılaştım. Ne yapmalıyım? @Recep Baltaş abi göz atma şansınız var mı?

Tamamdır. Ayarları değiştirip deneyin.

Tamamdır. Ayarları değiştirip deneyin.
Dediklerinizi yaptım ancak bir sorum olacak. Ben bu cihazı hep böyle kullandım ve sorun yaşamıyordum, bu ayarlara da hiç dokunmamıştım. Neden şimdi değiştirmemiz gerekti anlayamadım zaten bu şekilde sorunsuz çalışması gerekiyor.

Tam olarak bilmiyorum. Gelen bir güncelleme de sebep olmuş olabilir. Deneyin duruma göre yazarsınız.

Tam olarak bilmiyorum. Gelen bir güncelleme de sebep olmuş olabilir. Deneyin duruma göre yazarsınız.
Tamam hocam denedikten sonra görüşmek üzere.
@Yener K. Hocam merhabalar. Tüm dediklerinizi yapmıştım ve 2 gün üstüne bugün tekrar aynı sorunu yaşadım şu an.
Hocam acaba bilgisayarıma yüklediğim bir program buna sebebiyet veriyor olabilir mi acaba size programlar kısmının ekran görüntüsünü atsam bir faydası olur mu?
Buyrun hocam yüklü programlar listesi.
@Yener K. neyin acısını çıkartıyor hocam bu bilgisayar benden 🤣 gerçekten artık sıyırmak üzereyim.
@Recep Baltaş @Ali Güngör abi inşallah görürsünüz konuyu amin.
Bir de şöyle bir şey farkettim. Az önce bu sorunu yaşadığımda bilgisayarın başına geldim ve fanlar hızlı çalışıyordu. Bundan önce 1 kez daha bunu farketmiştim. Yani sanırım arkaplanda bir işlem oluyor tam bu esnada. Ama ne olduğunu nasıl göreceğim nasıl anlayacağım bilmiyorum.
@PanzerTR hocam rica etsem göz gezdirebilir misiniz konuya iyice derinleşti çünkü.
@Yener K. @Recep Baltaş @Ali Güngör @PanzerTR şu an yeni bir şey eklemek istiyorum. Geceden beri bilgisayarı açık bıraktım. Şu an ekranda kararma olmamış. Bu acaba neye göre yapıyor bu işi.
@Enes3078 Hocam bakma şansınız var mı son mesajlara.
Merhabalar. Sanırım sorunu çözmüş bulunmaktayım. AMD sitesi üzerinden Radeon Software ile sürücü yüklendiğimde sorun oluyor galiba. ASUS'un verdiği sürücüler eski ancak onlarda sıkıntı olmuyor. Sanırım AMD mobil sürücülerle pek ilgilenmiyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    108 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.png
    2.png
    110,7 KB · Görüntüleme: 31
  • 3.png
    3.png
    120,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Tamam hocam denedikten sonra görüşmek üzere.
@Yener K. hocam merhabalar. Tüm dediklerinizi yapmıştım ve 2 gün üstüne bugün tekrar aynı sorunu yaşadım şu an.

Hocam acaba bilgisayarıma yüklediğim bir program buna sebebiyet veriyor olabilir mi acaba size programlar kısmının ekran görüntüsünü atsam bir faydası olur mu?
Buyurun hocam yüklü programlar listesi.
@Yener K. neyin acısını çıkartıyor hocam bu bilgisayar benden 🤣 gerçekten artık sıyırmak üzereyim.
@Recep Baltaş @Ali Güngör abi inşallah görürsünüz konuyu amin.
Bir de şöyle bir şey fark ettim. Az önce bu sorunu yaşadığımda bilgisayarın başına geldim ve fanlar hızlı çalışıyordu. Bundan önce 1 kez daha bunu fark etmiştim. Yani sanırım arka planda bir işlem oluyor tam bu esnada. Ama ne olduğunu nasıl göreceğim nasıl anlayacağım bilmiyorum.
@PanzerTR hocam rica etsem göz gezdirebilir misiniz konuya iyice derinleşti çünkü.
@Yener K. @Recep Baltaş @Ali Güngör @PanzerTR şu an yeni bir şey eklemek istiyorum. Geceden beri bilgisayarı açık bıraktım. Şu an ekranda kararma olmamış. Bu acaba neye göre yapıyor bu işi.
@Enes3078 hocam bakma şansınız var mı son mesajlara.
Merhabalar. Sanırım sorunu çözmüş bulunmaktayım. AMD sitesi üzerinden Radeon Software ile sürücü yüklendiğimde sorun oluyor galiba. ASUS'un verdiği sürücüler eski ancak onlarda sıkıntı olmuyor. Sanırım AMD mobil sürücülerle pek ilgilenmiyor.

Problemin kaynağı AMD'nin yolladığı sürücüler değil çünkü her zaman güncel olanı kullanıyorum.

Hocam sorun yaşamıyorum şu an. ASUS'un web sitesi üzerindeki sürücüler yüklü. Herhangi bir ekran kararması söz konusu değil.

Ustam tam olarak nasıl çözdün ben anlayamadım en baştan en sona kadar geldim ben de aynı sorunu yaşıyorum sadece bilgisayar bileşenlerimiz seninle farklı gerçekten kafayı yemek üzereyim en sonunda monütöre kafamı sokucam o raddeye geldim detaylı bir şekilde anlatır mısın, çok can sıkıyor bu durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustam tam olarak nasıl çözdün ben anlayamadım en baştan en sona kadar geldim ben de aynı sorunu yaşıyorum sadece bilgisayar bileşenlerimiz seninle farklı gerçekten kafayı yemek üzereyim en sonunda monütöre kafamı sokucam o raddeye geldim detaylı bir şekilde anlatır mısın, çok can sıkıyor bu durum.
Hocam benim cihazı servise yolladım, anakartı değişti, ondan sonra da sattım cihazı. Donanımsal bir sorun oluşmuş herhalde bilmiyorum, değiştikten sonra herhangi bir sorun yaşamadım. Hemen sattım, alıcı da geri dönüş yapmadı 3 4 ay geçti.

Geri
Yukarı