ASUS TUF Gaming B360 sistemde ekran gidiyor

Nzmm

Femtopat
Sistem;
*ASUS TUF Gaming B360 PLUS.
*i3 8100 3.6GHz.
*ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX ekran kartı.
*2X 8 GB HyperX Predator RAM.
*Xiagmatek shogun 750W 80 Plus Gold PSU.

Olay aslında bir ay önce PSU'dan yanık kokusu gelmesiyle başladı ve yandı. Bu hemen bu işleri yapan dükkana götürdüğümde kondansatörler patlamış ve bobin biraz yanmış ama sıkıntı çıkarmaz deyip sadece kondansatörleri değiştirip verdiler. Eve geldiğimde bu sefer dumanlar çıktı hemen kapatıp tekrar götürdüğümde bobin yanmış deyip onu da değiştirdiler ve birkaç yerinde kısa devre varmış, onları düzeltip verdiler. 2-3 gün sıkıntı yaşamadım, gece tam yatmadan 2 gün kendi kendine reset atıyordu bilgisayar, sıkıntı olmaz herhalde dedim yattım ama 3. gün bilgisayar hiç açılmadı. Hemen tekrar götürdüm tabii bu sefer kasayı tamamen getirmemi söylediler götürdüm ve anakartta kısa devre varmış onu falan halletim dedi. O sırada hard disk takılı değildi, orada çalıştırıp denemişler sıknıtı çıkmamış eve geldiğimde hard disk takılı olmadığını görüp takmamla beraber tekrar duman çıktı PSU'dan tabii hemen geri götürdüm. O zaman sıkıntı hard diskteymiş dediler bunu kullanma dediler bu seferde 12 v çıkışını galiba yakmış veya girişini anlamadım. Tam orayı onu değiştirdim dedi eve getirdim sıkıntısız çalışıyordu ısınma falan yoktu fakat oyuna girdiğimde herhangi bir oyuna 10 dk 15 dk veya 30 dk sonra ekran gidiyordu ve fanlar son hızda çalışmaya başlıyordu. Fakat arkadan Discord'dan hala arkadaşlarla konuşabiliyordum, reset tuşuna basınca reset atınca kendine geliyordu, OCCT'de PSU ve 3D testini başlatmaya çalıştığımda aniden ekran gene gidip fanlar son hız çalışmaya başlıyor ama furymark ta GPU testi yapınca hiçbir sıkıntı çıkmıyor. Yarın yeni bir PSU almayı düşünüyorum ama öncesinde sizlere bir sorayım dedim, kusura bakmayın biraz uzun bir yazı oldu ama okuyup cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

Öncelikle geçmiş olsun hocam gerçekten kötü bir durum allah kimsenin başına bu tarz bir durum vermesin umarım sorununuz da çözülür. Konuya gelirsek garantiniz var mıydı sistem için?

Yeni konular

Geri
Yukarı