ASUS TUF Gaming B450M PRO s CPU soğutucu tavsiyesi

Denis97

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ASUS TUF Gaming B450M PRO s anakart aldım işlemcimde Ryzen 5 3600 güzel bir sistem toplamak istediğim için kule tipi bir soğutma almak istiyorum. Sıvı soğutma alma gereksinimi duymadım şimdilik fakat mini ATX bir anakart olduğundan dolayı mesela almayı düşündüğüm ID-COOLING SE-224-XT Red 120mm 4Pin PWM Ledli İşlemci Soğutucu Fiyat ' gibi bir soğutucu ve ekstradan bir fan alıp takmayı düşünüyorum. Eğer böyle yaparsam anakartıma sığar mı RAM kapama vs gibi sorunlar olur mu? Ayriyeten merak ettiğim bir şeyde neredeyse aynı performansı veren hatta zaman zaman daha iyi performans veren bir de yarı fiyatına olan bir hava soğutucu varken, neden hala bazı kişiler Arctic Freezer 34 e-sports Duo'yu tavsiye ediyor? Bu popüleriteden mi kaynaklanıyor yoksa materyal vs gibi farklar mı var çünkü bir sürü teste ve foruma baktığımda aralarında bir fark yok değerler aynı tavsiyelerinizi bekliyorum hayırlı bayramlar. Bileşenlerim aşağıdadır.

Anakart: ASUS TUF Gaming B450M PRO s. - alındı.
İşlemci: Ryzen 5 3600. - alındı.
Ekran kartı: GTX 970. - alındı.
Kasa: Yeni alınacak. (MSI MAG Force 100 m veya benzeri bir kasa olacak )
PSU: Yeni alınacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lere çarpması aşırı zor. Mini-ITX'lerde bile RAM'lere çarpmıyor.
1621077626890.png

SE-224XT Red'de 154mm gibi oldukça ideal bir yükseklik var. Bu soğutucunun sığmadığı kasa bulmak daha zor :). AM4 desteği de zaten var. Anakartınıza olur.

Hala 34 Duo'yu tavsiye edenler 2 yıl geriden geldikleri için onlar öyle. Bakmayın onlara siz.

RAM'lere çarpması aşırı zor. Mini-ITX'lerde bile RAM'lere çarpmıyor.

SE-224XT Red'de 154mm gibi oldukça ideal bir yükseklik var. Bu soğutucunun sığmadığı kasa bulmak daha zor :). AM4 desteği de zaten var. Anakartınıza olur.

Hala 34 Duo'yu tavsiye edenler 2 yıl geriden geldikleri için onlar öyle. Bakmayın onlara siz.

Çok sağ olun teşekkürler bende sizin gibi düşünüyorum sayenizde ebat konusunda bir soru işaretimde kalmadı peki ekstra fan tavsiye eder misiniz? Hani almışken tam aliyim diye zaten sanıyorum onda da sığma problemi olmaz malum mini ITX de bile bir problem çıkarmıyorsa mini ATX de ekstra fanla da rahat rahat kullanılır tavsiye edebiliceğiniz ekstra bir fan var mıdır?

Çok sağ olun teşekkürler bende sizin gibi düşünüyorum sayenizde ebat konusunda bir soru işaretimde kalmadı peki ekstra fan tavsiye eder misiniz? Hani almışken tam aliyim diye zaten sanıyorum onda da sığma problemi olmaz malum mini ITX de bile bir problem çıkarmıyorsa mini ATX de ekstra fanla da rahat rahat kullanılır tavsiye edebiliceğiniz ekstra bir fan var mıdır?

Hocam aslında 224-XT'ye tek fan bile oldukça yetiyor. Hava akışı için bunu önerebilirim.

Hocam aslında 224-XT'ye tek fan bile oldukça yetiyor. Hava akışı için bunu önerebilirim.

Çok sağ olun teşekkürler belki gönlüm rahat etsin diye alabilirim hem aşırı pahalıda değil ama tek fan oldukça yetiyor dediğiniz için bir duruma bakarım belki ona bile gerek kalmaz almam ilginiz için sağ olun tekrar hayırlı bayramlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı