ASUS TUF Gaming B550-PLUS anakart için PSU önerisi

Vallejo

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız bileşenler pahalı ve dengesiz.
Bunları alırsanız çok iyi bir sistem olur.

Kasa ihtiyaciniz varsa PSU dahil böyle alınız;

Merhaba.
Ürünleri hemen değil de indirim günlerini takip ederek alacağım. Linkleri rastgele oluşturdum.
Kasa olarak Sharkoon rev200 kullanacağım.
Belirttiğiniz Corsair psu bahsettiğim anakarta uyumlu mudur? Tesekkürler

Sistem topluyorsanız bütçe belirtir misiniz?
Merhaba. Ekran kartı için 2500TL, Anakart için 1500TL, M.2 Ssd bellek için 1000TL, Ram bellekler için (16gb) 1000TL, Psu için 1000TL olmak üzere toplam 7000TL. Ayrıca Sharkoon Rev200 kasa ile Amd Ryzen 5 3600x işlemci kullanmayı düşünüyorum

Merhaba.
Ürünleri hemen değil de indirim günlerini takip ederek alacağım. Linkleri rastgele oluşturdum.
Kasa olarak Sharkoon rev200 kullanacağım.
Belirttiğiniz Corsair PSU bahsettiğim anakarta uyumlu mudur? Tesekkürler.
Merhaba. Attığım Corsair PSU her şeyle uyumludur hocam merak etmeyin. Kasa tercihiniz güzel ama Corsair birlikteliği daha iyi olur bence. Yine de siz bilirsiniz. Attığım ürünler kolay kolay indirime gelmez, üstüne fiyat biner. Fakat İncehesap Gaming Gecesi'nde bulabilirsiniz bazılarını.

Merhaba. Attığım Corsair PSU her şeyle uyumludur hocam merak etmeyin. Kasa tercihiniz güzel ama Corsair birlikteliği daha iyi olur bence. Yine de siz bilirsiniz. Attığım ürünler kolay kolay indirime gelmez, üstüne fiyat biner. Fakat İncehesap Gaming Gecesi'nde bulabilirsiniz bazılarını.
Tesekkur ederim. Peki 650 w yeterli midir? Ayni anakart için 750w bir psu önerecek olsaydınız öneriniz hangisi olurdu?
Ayrıca dengesiz dediniz, aslında hepsini amd uyumu ile toplamaya çalışmıştım. Neden öyle söylediniz?

Tesekkur ederim. Peki 650W yeterli midir? Ayni anakart için 750W bir PSU önerecek olsaydınız öneriniz hangisi olurdu?
Ayrıca dengesiz dediniz, aslında hepsini AMD uyumu ile toplamaya çalışmıştım. Neden öyle söylediniz?

Hani 3600X'e RX 5500XT olurda, çok güçsüz kalır o ekran kartı. 3600X gibi bir işlemciye 2070 Super'ler yakışır, ondan öyle dedim yoksa ikisi de uyumlu. 650'de gayet yeterli ama 750W'ta ısrarcıysanız bunu alın;

Kasa ve işlemci hariç bütçe 7000 lira bütçe yani, doğru anladım. Sharkoon Rev200'de ekran kartı normal kasalara göre farklı takılıyor, bilginiz vardır umarım.

Kingston Hyperx Fury 8 GB 3600 MHz DDR4 CL17 HX436C17FB3/8 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane

Ekran kartı için 3500 lira bütçe kalıyor.
HDD de alacaksınız sanırım. Gaming gecesi gibi indirimlerden RX5700XT, RTX2060Super, RTX2070 gibi kartları denk getirmeye çalışın. RTX3000 serisini de bekleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı