ASUS TUF Gaming B550-Plus sistemde ışıklandırma sorunu

brian oconner

Hectopat
Merhaba, PC toplamak için gereken bileşenleri aldım ve kendi kendime toplamaya çalıştım. Bu tür teknik konularda tam bir mağara adamı olduğum için birkaç kez başaramadım ve hatta ekran kartının yerleştirildiği anakartta sanırım güvenlik kilidi gibi olan şeyleri kırdım. Baktım olmuyor bilen birine götürdüm ve anakart üzerine USB yazan yerin de pinlerini kırdığımı ama düzelttiğini, tekrar çıkarmamam gerektiğini söyledi.
Kasa üzerine RGB olduğu için farklı renkler vermesi gereken LED'ler sabit kalıyor kırmızı şeklinde. Acaba RGB ışıklarını kontrol edememem mağara adamlığımdan mı kaynaklı? Ekran kartının da hiçbir ışığı yanmıyor ama çalışıyor. Sadece CPU RGB'lerinin renklerini kontrol edebiliyorum.

PC özellikleri; ASUS TUF Gaming B550-PLUS AMD B550 Soket AM4 DDR4 4600 anakart, 3200MHz TUF Gaming Alliance 16 GB CL16 RAM, Gigabyte RTX 2070 Super 8 GB Windoforce 3X OC GV-N207SWF3OC-8GD ekran kartı, AMD Ryzen 7 3800X işlemci, Aerocool Airhawk Duo Kasa.

PC toplandıktan sonra oyun testi falan da yaptım zorlamak için ama Assetto Corsa oyununda 230 FPS falan aldım her şey olabilecek en yüksek ayarda iken.

Sorunumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın arka yüzünde (parçaları görebildiğiniz yüzün tersindeki) bir RGB kontrolcüsü olmalı. Kasanın kullanma kılavuzunda bağlantıların nasıl yapılması gerektiği ve kontrollerin nasıl çalıştığı yazıyor. Bulamazsanız ekte mevcut.

Dosya Ekleri

• RGB.jpg
    RGB.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 62
Ekran kartında yokmuş evet, kasanın önündeki iki büyük arkadaki bir adet küçük olan fanlar sadece direkt kırmızı şekilde yanıyor. Aura'dan kontrol edilemiyor.
Kasanın arka yüzünde (parçaları görebildiğiniz yüzün tersindeki) bir RGB kontrolcüsü olmalı. Kasanın kullanma kılavuzunda bağlantıların nasıl yapılması gerektiği ve kontrollerin nasıl çalıştığı yazıyor. Bulamazsanız ekte mevcut.
IMG_20200810_152408.jpg
Bahsettiğiniz yet burası mı? Burası ise eksik bir şey var mı?
Sorunu hâlâ çözemedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı