ASUS TUF Gaming B550M-E Wi-Fi Amazon'da 1498 TL!

Makaleler
10
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Red Devil RX 6600 XT
-R5 3600 (4.4GHz 1.225v)
-TUF B550M-E Wi-Fi
-Ballistix 2x8 3200C16
-A2000 500GB
-Gammaxx L240 V2 RGB
-MB511 ARGB + MWE 650 Bronze V2
TUF VG249Q1R 165Hz 1ms
K55 Pro XT
Basilisk V2
BlackShark V2 X
Akakçe'de bakınırken denk geldim, kendi anakartım. Gayet memnunum kendisinden. Güzel bir anakart, Motherboard VRM Tier List'te kendisini görememiştim eğer gören var ise bildirirse sevinirim.

Bence fiyatını hak etmiyor. 75 TL ekleyip MSI B550 A PRO veya Gaming Plus almak daha mantıklı. B550M-E'nin B550 A PRO'ya göre gördüğüm tek artısı Wi-Fi. O da Wi-Fi'si olanlar için veya kablolu kullananlar için önemli değil. B550 A PRO'nun hem ATX olmasından ötürü güzel gözükmesi, USB Type-C header bulundurması ve 6 tane SYS_FAN portu bulundurması bence çok daha güzel özellikler.

@KuoNN O fiyatı görmemişim evet o daha da mantıklıymış. B550 A PRO'nun daha yakışıklı versiyonu ve arada 16 TL var çok leziz.

@BerkayZ87

Eh pek tabii ki B550-A Pro almak daha mantıklı, o anakart zaten bana kendi segmentinin kralı gibi geliyor sunduğu özelliklerden sonra. 1000 TL iken çok iyiydi de şimdi 1500 TL oldu. :(

@BerkayZ87

Eh pek tabii ki B550-A Pro almak daha mantıklı, o anakart zaten bana kendi segmentinin kralı gibi geliyor sunduğu özelliklerden sonra. 1000 TL iken çok iyiydi de şimdi 1500 TL oldu. :(
B550 Tomahawk almayı düşünüyordum şu anki fiyatı 1 ay öncenin B550 Carbon fiyatıyla aynı oldu :D Ayvayı yedik.

Bunun yerine 100 TL daha ekleyip Gaming Plus almak daha iyi olabilir.

Vay arkadaş bi' haber yapalım dedik alternatifler yağdı hemen anlamı kalmadı benimkinin :D

Şaka bir yana bence de B550-A Pro ve Gaming Plus daha mantıklı. Benimki daha çok ASUS ekosistem kuracakların dikkatini çekecektir, Wi-Fi'ın yanında Bluetooth gelmesi de belki cezbedebilir.

ama bana deseniz ki 1600 TL'n var git anakart al diye B550-A Pro veya Gaming Plus daha mantıklı gelir.

Wi-Fi'ın yanında Bluetooth gelmesi de belki cezbedebilir.
Ufak aparatlarla halledilebildiği için çok bir esprisi kalmadı onların da. Zaten masaüstü sistemde Wi-Fi ihtiyacı olacak kişi sayısı da tabiri caizse bir elin parmaklarını geçmez.

Fiyatlar uçmuş olmasına rağmen alabiliyorken bütçe dahilinde en iyisini, dolusunu almak daha mantıklı olur.

Zaten masaüstü sistemde Wi-Fi ihtiyacı olacak kişi sayısı da tabiri caizse bir elin parmaklarını geçmez.

İşte bir ben varım öylelerinden sanırım :)

Aparatların kalitelisi genelde 400+ TL sanırım, normal USB olanlar 100 TL falan. Ama antenliler özellikle dikkatımı çekiyor uygun fiyatlı göremedim (400'den az yani).

Bir adaptör için 400 TL gibi paralar ödemeyi mantıksız buluyorum. Alacak kişi için çok önemli olması lazım, ki öyle bir durumda da dahili Wi-Fi barındıran anakartlara parası neyse verir. 100-150 TL'lik ürünler iş görüyor. Mercusys MW300UH modelini bir arkadaşım için almıştık mesela, orta şeker bir ürün.

Geri
Yukarı