ASUS TUF Gaming B660M-Plus vs ASUS Prime Z690-P

BlackLake

Zeptopat
Daha fazla  
İşlemci
i5 13600K
Merhaba,

Bu iki DDR5 anakart arasında kaldım. Fiyatları yakın TUF, Prime'ın üstü sanırım ama bu iki modelde Prime daha dolu geldi.

i5 13600K ve RX6900 XT için bu iki anakarttan hangisini tavsiye edersiniz? Oyun için kullanacağım. Açıkçası kasayı da RGB bakımından görsel bir şekilde topluyorum. RGB olması sebebiyle TUF'a daha yakınım, ama Prime'de olan daha yüksek faz, daha fazla pcl X16 ve M.2 slotu ilerleyen zamanda işime yarar mı? Bilemiyorum.

Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

https://www.epey.com/anakart/karsilastir/727718-760866/asus-prime-z690-p-wifi_asus-tuf-gaming-b660m-plus-wifi/

RGB ve ARGB desteği Z690P için de var. Sizde K serisi işlemci de var. Bence Z690P-D4 daha iyi olur.

Anakartın kendisi RGB değil yani kendi aydınlatması yok. Demek istediğim buydu, tabii sadece aydınlatma önemli bir sebep değil TUF Gaming serisi oyun anlamında başka artısı olur mu merak ettim. Yoksa kağıt üstünde Prime daha üstün.

Son düzenleyen: Moderatör:
TUF B660 için oyun anlamında artısı gözükmüyor.

Teşekkür ederim.

Bir sorum daha var Prime'da dahili ekran kartı var görünüyor ama emin olamadım. Bu anakartla 13600KF (grafik cipseti olmayan) işlemci alsam. Harici bir ekran kartım olmadığında görüntü alabilir miyim? Eğer alabiliyorsam 13600K'ya fazladan 600 TL vermek istemiyorum.

Bir sorum daha var Prime'da dahili ekran kartı var görünüyor ama emin olamadım. Bu anakartla 13600KF (grafik cipseti olmayan) işlemci alsam. Harici bir ekran kartım olmadığında görüntü alabilir miyim? Eğer alabiliyorsam 13600K'ya fazladan 600 TL vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde GPU olmayan işlemci ile görüntü alamazsınız. Onboard artık eskide kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı