ASUS TUF Gaming F15 FX506HM-HN114 nasıldır?

stuttering durumu yani fps düştüğü an armoury crate programından bakıyorum işlemci mhz 100lere kadar düşüyor sorunun işlemciyle alakalı olduğunu düşünüyorum şahsen çünkü ramler tek slot 16 bile olsa bu durum anormal

Stuttering durumu yani FPS düştüğü an Armoury Crate programından bakıyorum işlemci MHz 100'lere kadar düşüyor sorunun işlemciyle alakalı olduğunu düşünüyorum şahsen çünkü RAM'ler tek slot 16 bile olsa bu durum anormal.

Windows 11'le alakalı olabilir hocam, Windows 10 Pro yuklu dediğim gibi bende olmadı, bu tarz sorun, anakart üreticisi yeni BIOS'la bu sorunu kaldırabilir. Oyuna girerken performans Modu'na alıyor musun? Silent modda kalıyorsada yapabilir.

Son düzenleme:
Şaşırtıcı. Peki 8+8 şeklinde miydi? Bilginiz var mı o konuda? Eğer tekli 16 ise Dual değil Single olduğu için de performansını etkileyebilir çünkü. Ama 16 iken böyle bir şey yapması gerçekten garip.

Tam bilgim yok ama çift kanal diye duymuştum.

Windows 11'le alakalı olabilir hocam, Windows 10 Pro yuklu dediğim gibi bende olmadı, bu tarz sorun, anakart üreticisi yeni BIOS'la bu sorunu kaldırabilir. Oyuna girerken performans Modu'na alıyor musun? Silent modda kalıyorsada yapabilir.

Windows ile alakalı dğeil ASUS teknik servisi Windows 10 da denemişti aynı sorundevam ediyr donanımsal bir sorun.

Tam bilgim yok ama çift kanal diye duymuştum.

Windows ile alakalı dğeil ASUS teknik servisi Windows 10 da denemişti aynı sorundevam ediyr donanımsal bir sorun.
Anladım hocam bugün götüreceğim direkt iade alabilirsem almayı deneyeceğim çünkü değişim ve onarım sonrasında sizin yaşadığınız gibi büyük ihtimal aynı şeyleri yaşayacağım o yüzden uğraştırmazlar umarım. Siz gittiğinizde sorunu laptopu açıp mı göstermiştiniz?

Konuyu takip eden veya laptopu alacak arkadaşlar varsa bilgilendirmek için yazıyorum. Bugün laptopu götürdüm ve asus yetkili servisine verilmesine karar verildi orada arıza tespit yapılacak eğer arızalı olduğu çıkarsa iade alabileceğim süreç devam ediyor 1 2 hafta sürebilirmiş. Müşteri hizmetlerindeki adam genelde arıza bulunmuyor dedi ama gitmeden önce videosunu çekmiştim sorunun eğer böyle bir şey yapacaksanız sizde videosunu çekin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim laptop batarya kullanımında çok takılma kasma yapıyor silent modda kullanıyorum. Bu normal mi? Yani bir fotoğraf açarken Chrome'da gezinti yaparken falan YouTube'da müzik açarsam 10 saniyede bir seste takılma gibi şeyler.

Arkadaşlar benim laptop batarya kullanımında çok takılma kasma yapıyor silent modda kullanıyorum. Bu normal mi? Yani bir fotoğraf açarken Chrome'da gezinti yaparken falan YouTube'da müzik açarsam 10 saniyede bir seste takılma gibi şeyler.

Driverlar güncel mi hocam bende nedense bu sorunlar yok çok ilginc. Hatta Windows 10 Pro'da tüm driverlar otomatik kurdu.

Ben denedim herhangi bir şey değişmedi umarım sizde yapmaz ama ASUS iade konusunda gerçekten çok yardımcı oldular zaten şu anda gene ASUS ürünü kullanıyorum ASUS ROG STRIX.

Hocam ASUS ROG'dan memnun musunuz coil whine FPS düşmesi ışık hüzmesi donma kasma gibi sorunlar var mıdır cihazı önerir misiniz teşekkür ederim.

Hocam ASUS ROG'dan memnun musunuz coil whine FPS düşmesi ışık hüzmesi donma kasma gibi sorunlar var mıdır cihazı önerir misiniz teşekkür ederim.

Gayet iyi bir cihaz dediğiniz sorunların hiç birini yaşamadım soğutması gayet iyi bir cihaz ve de tasarımıda gayet güzel tavsiye ederim.

Driverlar güncel mi hocam bende nedense bu sorunlar yok çok ilginc. Hatta Windows 10 Pro'da tüm driverlar otomatik kurdu.

Hepsi güncel ama sanırım tekrar Windows kurulum yapacağım. Normalden fark olaral Samsung 980 Pro SSD ve 16+16 GB RAM eklemiştim. Şarja takınca hiç sorun yok çok akıcı. Oyunlar falan muhteşem şarjdan çekince 10 yıllık laptopumdan daha çok kasılır bir duruma geliyor.

Geri
Yukarı