ASUS TUF Gaming F15 FX506LI-HN012 CS:GO düşük FPS

Mzffer998

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS TUF Gaming F15 FX506LI-HN012 sahibiyim. İlk aldığım da CS:GO FPS değerlerine baktım bilgisayarın 144 FPS'i geçmiyordu. Oyun içerisinde 90 civarına dahi düşüyordu. Birkaç ayar ve NVIDIA'nın optimizesi ile oyun menüsünde 240-300 arası oyun içerisinde ise 130-190 FPS arası almaya başlamıştım. Ama YouTube'dan izlediğim videolarda benim bilgisayar sistemimle aynı bilgisayarlar daha iyi FPS alabiliyor. Bunun sebebi nedir? Araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. 4 GB RAM'lı 1650 Ti'den ben daha iyi bir performans bekliyordum açıkcası. Son olarak ekleme yapacak olursam şu an FPS değerlerim yine düştü. Oyun menüsündeyken 200-250 oyun içerisinde ise 90-130 FPS alabiliyorum sinir bozucu bir durum. Bütün ayarlar en düşükte sıkıntılı mı acaba bir haftalık bilgisayar?

Tüm özelliklerine bakmak isterseniz de bilgisayarım bu.

Arkadaşlar ASUS TUF Gaming F15 FX506LI-HN012 sahibiyim. İlk aldığım da CS:GO FPS değerlerine baktım bilgisayarın 144 FPS'i geçmiyordu. Oyun içerisinde 90 civarına dahi düşüyordu. Birkaç ayar ve NVIDIA'nın optimizesi ile oyun menüsünde 240-300 arası oyun içerisinde ise 130-190 FPS arası almaya başlamıştım. Ama YouTube'dan izlediğim videolarda benim bilgisayar sistemimle aynı bilgisayarlar daha iyi FPS alabiliyor. Bunun sebebi nedir? Araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. 4 GB RAM'lı 1650 Ti'den ben daha iyi bir performans bekliyordum açıkcası. Son olarak ekleme yapacak olursam şu an FPS değerlerim yine düştü. Oyun menüsündeyken 200-250 oyun içerisinde ise 90-130 FPS alabiliyorum sinir bozucu bir durum. Bütün ayarlar en düşükte sıkıntılı mı acaba bir haftalık bilgisayar?

Tüm özelliklerine bakmak isterseniz de bilgisayarım bu.
1080P yüksek ayarlarda oynuyorsanız normal gibi.

Yanına bir adet daha RAM alırsanız sorununuz çözülecektir. Aşağıya aynı özellikteki laptopum ile yaptığım testi atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Etkili çözüm RAM eklemek ama bazı ayarlarınızı gözden geçirin.

Güç seçeneklerinde “Yüksek Performans” seçili olduğundan emin olun.

Nvidia denetim masasından da yüksek performans ayarının seçili olduğundan emin olun.

Ve oyun oynarken Armoury Crate yazılımında fanların turbo modunda olduğunu kontrol edin.

Etkili çözüm RAM eklemek ama bazı ayarlarınızı gözden geçirin.

Güç seçeneklerinde “Yüksek Performans” seçili olduğundan emin olun.

Nvidia denetim masasından da yüksek performans ayarının seçili olduğundan emin olun.

Ve oyun oynarken Armoury Crate yazılımında fanların turbo modunda olduğunu kontrol edin.
Fanlar turbo modda otomatik alıyor zaten ama özellikle kontrol ediyorum. Onun yanında hem sıcaklıklara hem de kullanım oranlarına bakıyorum. Takıntılıyım biraz. Nvidia denetim masasından ayarlarını yapmıştım ama güç seçeneklerinden emin değilim yarın bakayım. Ramı eklemeyi en kısa sürede yapacağım. Ama daha bir saat öncesine oyun içinde 190 fps alabiliyorken şimdi 120 fps almak can sıkıcı. 10.500 ₺ verdiğim bilgisayardan gerçekten biraz daha iyi performans beklerdim. Birşey daha söylemek gerekirse nvidia experience de ben oyunları optimize ediyorum. F1 2020 sık oynadığım bir oyun onun optimizesinde veya oynanmasında bir problem yokken csyi performans olarak optimize edip böyle sıkıntı yaşamak anlam veremedim. Ben mi çok kafaya takıyorum diyorum ama değerler ortada aynı özellikle ve ramli bir pc de videoda izlediğim de 230-240 aşağısını görmüyor. Ben o fpsi alsam yarabbi şükür diyeceğim.
Yanına bir adet daha RAM alırsanız sorununuz çözülecektir. Aşağıya aynı özellikteki laptopum ile yaptığım testi atıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam bu testi yaparken ayarları en yüksekte mi yoksa en düşükte mi ?

Son düzenleme:

HN039 modelinden ne farkı var bu modelin? Özellikler birebir aynı fakat 400TL lik bir fiyat farkı var

Geri
Yukarı