ASUS TUF Gaming F15 FX506LU-HN225 80 derece

Hocam şöyle deyim ben de i5-10300H modeli var. RDR2'de 85-90 derece arasında, PUBG'de 90-95, Warzone'da 85-90, CS ve Valorant'ta ise 65-70 derece falan. Fakat bu sıcaklıklardan rahatsız oluyorsan benim gibi işlemci performans artırma modunu kapattığında 90 dereceden 75 dereceye falan düşüyor sıcaklık ve işlemci gene darboğaz yapmıyor. Yani gücü tam performans olmadan da yetiyor. Ben işlemci ağırlıklı oyunlarda bu modu açıyorum ekran kartı ağırlıklı oyunlarda kapatıyorum. Performans kaybı görmedim. 8 GB RAM olduğu için drop yiyorum ve tam performans alamıyorum. Yakın zamanda 16 yapacağım inşallah. SSD'si gerçekten hızlı. Klavyesi çok iyi. Ekranı kötü bir tek ama onu da bilerek almıştım zaten. Kötü dediğim o da rakiplerine göre kötü fakat ekran kartı ile öne geçiyor. Ben memnun kaldım. İnşallah sana da sağlam gelir ve memnun kalırsın hocam.

Hocam aynı laptopa sahibim fakat ben memnun kalmadım evet dediğiniz sıcaklıklar doğrudur fakat düşük ayarlardaki sıcaklıklardan bahsetmişsiniz Valorant gibi bir oyunu Max ayarlarda Turbo modda oynadığım zaman 96-97 derece oluyor işlemci

Performans modunda mı oynuyorsunuz? Turbo modunu kapatmakta kastınız işlemci turbo boost mu?
İşlemci turbo boost değil. Performansta oynuyorum. İşlemci turbo boostu single oyunlarda kapatıyorum fps kaybı yaşamadığım için, valorant gibi online oyunlarda ise açıyorum. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben de çok memnunum laptoptan.

İşlemci turbo boost değil. Performansta oynuyorum. İşlemci turbo boostu single oyunlarda kapatıyorum fps kaybı yaşamadığım için, valorant gibi online oyunlarda ise açıyorum. Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben de çok memnunum laptoptan.
Hocam güle güle kullan da bu ısınma sorunu bende var galiba daha çok olmadı alalı yine de servis görmesi gerekecek galiba çünkü valorantı geçtim pes 2021de vsync açık monitörü 60hze alıyorum 60 FPS oynuyorum yine de turbo modda olmasına rağmen 90-96 arası geziyor 5 dk sonra

Hocam güle güle kullan da bu ısınma sorunu bende var galiba daha çok olmadı alalı yine de servis görmesi gerekecek galiba çünkü valorantı geçtim pes 2021de vsync açık monitörü 60hze alıyorum 60 FPS oynuyorum yine de turbo modda olmasına rağmen 90-96 arası geziyor 5 dk sonra
Peste normal dereceler. Valorantı bugün tekrar deneyip yazarım hocam. Fakat turbo mod gereksiz bence, performans modunda oynayın. İşlemcisi zaten yetiyor performans modunda.
Şimdi oyuna girip baktım performans modunda 80-85 sıcaklık alırken nadiren anlık 90 üstünü görüyor. Turbo modda ise ortalama 90 bazen 95-97i görüyor. Bilgisayarınızda sorun olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı