ASUS TUF Gaming F15 throttling

Teurastaja.

Kilopat
Laptopun sıcaklığı hiçbir program açık değilken 50 derece civarlarında geziyor. Oyunlarda ise 98 dereceye kadar çıkıyor Turbo modda. AIDA64 programından test edeyim dedim overheating diye kırmızı bir şey çıktı normal mi?
İ5 10300H var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,7 KB · Görüntüleme: 72
Laptopun sıcaklığı hiçbir program açık değilken 50 derece civarlarında geziyor. Oyunlarda ise 98 dereceye kadar çıkıyor Turbo modda. AIDA64 programından test edeyim dedim overheating diye kırmızı bir şey çıktı normal mi?

Laptopun altına sogutucu koymayı dene termal macunu degistir ya da fanı temizle bende eskiden laptop vardı hep oluyordu.

İ5 10300H var.
FIVR kilitli değilse Undervolt edebiliriz.

Yani normal denebilir çünkü güçlü işlemciler ve iyi Watt çekiyorlar. Aslında Throttle yapmasa şaşırmamız lazım.
Ancak tabi hem Throttle yapmasını hem de ısınmasını engellemek mümkün. Yardımcı olabilirim.

Nereden bakabilirim FIVR kilidine?
ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR sekmesine gidin ve ekran görüntüsü atın.

İlk çıkan site dediğim site TechPowerUp'un sitesi. O çıkmalı.

ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından FIVR sekmesine gidin ve ekran görüntüsü atın.

İlk çıkan site dediğim site TechPowerUp'un sitesi. O çıkmalı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    242,9 KB · Görüntüleme: 68
Kilitli. Şu rehberi deneyin:

Geri
Yukarı