ASUS TUF Gaming F15 "whea_uncorrectable error" hatası

samiylmz

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopu yeni almama rağmen "whea_uncorrectable error" hatasıyla karşılaşıyorum. Sürekli bilgisayarı yeniden başlatıyor herhangi bir zamanda. Gün içerisinde birden çok oluyor. RAM'leri kontrol ettim sorun gözükmüyor ve cihazla beraber gelen RAM'i çıkarttım test etmek için ama tekrar oluyor. Diskleri de kontrol ettim ve tüm sürücüllerim güncel, sorun neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Veri kaybını önlemek için bilgisayarın kendini otomatik olarak kapatıyor. Microsoft bunun donanımsal bir hata olduğunu söylüyor. Arızalı disk, arızalı RAM, yanlış yerleştirilmiş bir CPU ve diğer başlıca donanımsal sorunlar bu hataya neden olabilir. Tavsiyem ilk başta Windows'u temiz kurulumla tekrar kurmayı denemeniz, eğer hata hala mevcutsa servise yollamak tek seçenek gibi.

Artı -1 Eksi
Laptopu yeni almama rağmen "whea_uncorrectable error" hatasıyla karşılaşıyorum. Sürekli bilgisayarı yeniden başlatıyor herhangi bir zamanda. Gün içerisinde birden çok oluyor. RAM'leri kontrol ettim sorun gözükmüyor ve cihazla beraber gelen RAM'i çıkarttım test etmek için ama tekrar oluyor. Diskleri de kontrol ettim ve tüm sürücüllerim güncel, sorun neden kaynaklı olabilir?

Güvenli moda girebiliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı