Çözüldü ASUS TUF Gaming F17 ile Game Visual'a giriş yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frknbarbar

Hectopat
ASUS TUF Gaming F17 FX706'lı bilgisayarım var. Armoury Crate uygulamasından Game Visual'a girince resimdeki gibi bir hata alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Not: Fn+v basınca hiçbir şey değişmiyor. Appden gameviual yükleyince fn+v sadece default oluyor başka değişmiyor ancak Armoury Crate'den gameviuasl girince eski bir sürüm mevcut onu kaldırın yazıyor bu kezde.

Dosya Ekleri

• 2021-04-17 (3).png
    2021-04-17 (3).png
    108,1 KB · Görüntüleme: 195
Son düzenleme:
Çözüm
Aslında MyASUS da bir farklı görsel ekledim. Silip tekrar kurmayı denedim hocam bir şey değişmedi.
MyASUS normal hocam bende de aynı, bu yeni tarzı. Ancak sizin sorunu anlamış değilim. Müşteri hizmetlerini arayın ve ürünün seri numarası ile ekranınızın GameVisual destekleyip desteklemediğini sorun hocam. Bazı modeller ülkemize özel konfigürasyon yapabiliyorlar. Bundan dolayı belki sizin panel desteklemiyor olabilir. Bunun dışında aklıma başka bir çözüm gelmedi ne yazık ki. Eğer müşteri hizmetleri de seri numarası ile desteklediğini doğrular ise o zaman teknik servise gitmesi gerekiyor. Çünkü tüm bu işlemler sonrası o GameVisual kısmının gelmesi gerekirdi...
ASUS TUF Gaming F17 FX706'lı bilgisayarım var. Armoury Crate uygulamasından Game Visual'a girince resimdeki gibi bir hata alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Not: Fn+v basınca hiçbir şey değişmiyor. Appden gameviual yükleyince fn+v sadece default oluyor başka değişmiyor ancak Armoury Crate'den gameviuasl girince eski bir sürüm mevcut onu kaldırın yazıyor bu kezde.

Hocam Armoury Crate silin, tekrar yükleyin. Tüm Armory Crate ve onunla beraber (MyASUS hariç) yüklediğiniz yazılımları da programlar ve özellikler kısmından silin. Sonra başta Armoury Crate ve AURA Craetor yazılımını yükleyin. Ardından diğer ekstra programları da yükleyin. Tahminin sizde şu an 2 tane GameVisual var ve biri eski, biri yeni olan. Çakışıyorlar tahminimce, bundan dolayı hepsini yeniden yükleyin hocam.

Bu arada daha önce GameVisual özelliğini kullanabiliyor muydunuz? Yoksa bu ilk deneyişiniz mi? Çünkü belki ekran paneliniz desteklenmiyor olabilir hocam. Bu durumda ne yazık ki GameVisiual kullanamazsınız.

Hocam Armoury Crate silin, tekrar yükleyin. Tüm armory crate ve onunla beraber (MyASUS hariç) yüklediğiniz yazılımları da programlar ve özellikler kısmından silin. Sonra başta Armoury Crate ve Aura craetor yazılımını yükleyin. Ardından diğer ekstra programları da yükleyin. Tahminin sizde şu an 2 tane gamevisual var ve biri eski, biri yeni olan. Çakışıyorlar tahminimce, bundan dolayı hepsini yeniden yükleyin hocam.

Bu arada daha önce gamevisual özelliğini kullanabiliyor muydunuz? Yoksa bu ilk deneyişiniz mi? Çünkü belki ekran paneliniz desteklenmiyor olabilir hocam. Bu durumda ne yazık ki gamevisiual kullanamazsınız.

İlk denemem FreeDOS olarak aldm Windows 10 kurdum Armoury Crate kurdum böyle bir hata aldım. Yalnız görseli ekleyeceğim gamevisual destekleyen modeller arasında bilgisayarımın modeli de yazıyor.

Dosya Ekleri

• 2021-04-19 (2).png
    2021-04-19 (2).png
    177,8 KB · Görüntüleme: 135
  • 2021-04-19 (3).png
    2021-04-19 (3).png
    89,6 KB · Görüntüleme: 164
İlk denemem FreeDOS olarak aldm Windows 10 kurdum Armoury Crate kurdum böyle bir hata aldım. Yalnız görseli ekleyeceğim gamevisual destekleyen modeller arasında bilgisayarımın modeli de yazıyor.
Hocam tüm sürücüler güncel mi? Bunu bir de MyASUS programını indirerek kontrol eder misiniz? Eğer tüm sürücüler güncel ise o zaman Armoury Crate uyuglamasını silin yeniden yükleyiniz.

Hocam tüm sürücüler güncel mi? Bunu bir de MyASUS programını indirerek kontrol eder misiniz? Eğer tüm sürücüler güncel ise o zaman Armoury Crate uyuglamasını silin yeniden yükleyiniz.

Aslında MyASUS da bir farklı görsel ekledim. Silip tekrar kurmayı denedim hocam bir şey değişmedi.

Dosya Ekleri

• 2021-04-20 (2).png
    2021-04-20 (2).png
    432,1 KB · Görüntüleme: 107
  • 2021-04-20 (1).png
    2021-04-20 (1).png
    184,3 KB · Görüntüleme: 114
MyASUS normal hocam bende de aynı, bu yeni tarzı. Ancak sizin sorunu anlamış değilim. Müşteri hizmetlerini arayın ve ürünün seri numarası ile ekranınızın GameVisual destekleyip desteklemediğini sorun hocam. Bazı modeller ülkemize özel konfigürasyon yapabiliyorlar. Bundan dolayı belki sizin panel desteklemiyor olabilir. Bunun dışında aklıma başka bir çözüm gelmedi ne yazık ki. Eğer müşteri hizmetleri de seri numarası ile desteklediğini doğrular ise o zaman teknik servise gitmesi gerekiyor. Çünkü tüm bu işlemler sonrası o GameVisual kısmının gelmesi gerekirdi...

Çözüm
Aradım desteklemediğini söylediler hocam.

Aradım desteklemediğini söylediler hocam.
Hocam o zaman elden hiçbir şey gelmez ne yazık ki 😢. Ekran paneliniz desteklememesi demek; donanımsal olarak çalıştıramıyorsunuz demektir. Yani yazılım ile çözülemez. Fabrika çıkışlı sizin cihaza GameVisual desteklemeyen ekran (panel) takmışlar ne yazık ki. Bu çoğu markanın yaptığı "ülkelere özel konfigürasyon" tekniğidir. Genelde fiyatları düşürmek için yan özelliklerden kısarlar. Üzgünüm ancak benim yapabileceğim hiçbir şey yok. İyi forumlar, saygılar.

Hocam o zaman elden hiçbir şey gelmez ne yazık ki 😢. Ekran paneliniz desteklememesi demek; donanımsal olarak çalıştıramıyorsunuz demektir. Yani yazılım ile çözülemez. Fabrika çıkışlı sizin cihaza GameVisual desteklemeyen ekran (panel) takmışlar ne yazık ki. Bu çoğu markanın yaptığı "ülkelere özel konfigürasyon" tekniğidir. Genelde fiyatları düşürmek için yan özelliklerden kısarlar. Üzgünüm ancak benim yapabileceğim hiçbir şey yok. İyi forumlar, saygılar.
Malesef öyle hocam ilginiz için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı