ASUS TUF Gaming F17 RAM yükseltme

MrKowalski

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, Micron 3200MHz DDR4 8 GB CL22 RAM'e sahibim (2933MHz görüyor) ve bu RAM piyasada çok zor bulunuyor. Velhasıl kelam 8 GB daha RAM yükseltmek istiyorum ancak bu konularda bilgisiz olduğum için yardım istiyorum. Uyumlu bir RAM nasıl bulabilirim Kingston'un ve Crucial'in RAM'lerini buldum ama uyumlu mu değil mi bilemedim. Şimdi 3 link bırakacağım; ilki, yani Micron olan benim RAM, diğerleri de almayı düşündüğüm Kingston veya Crucial. (Bu arada Crucial, bir Micron ürünüymüş sanırım.) Değerler aynı mı sizce? Alsam sıkıntı yaşar mıyım? İlk bıraktığım linkte RAM'imin özellikleri var ama ihtiyaç halinde CPU-Z değerlerini de görsel olarak atarım. Uzun uzun yazıp başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın. :)

(Bu da Kingston'un hepsiburada linki)

Son düzenleme:
Atayım tabi kardeş.

sdsa.PNG
vxzvbz.PNG

Yurt dışında mı yaşıyorsunuz? 3200 MHz 1.2V SO-DIMM tüm RAM'lerle sorunsuz çalışması beklenir. Tabi birebir aynısını almadığınız sürece her zaman uymama şansı vardır düşük de olsa. Yani bilindik bir markanın yukarıdaki özelliklere göre herhangi bir RAM'ini alabilirsiniz bütçenize uygun.

Yurt dışında mı yaşıyorsunuz? 3200 MHz 1.2V SO-DIMM tüm RAM'lerle sorunsuz çalışması beklenir. Tabi birebir aynısını almadığınız sürece her zaman uymama şansı vardır düşük de olsa. Yani bilindik bir markanın yukarıdaki özelliklere göre herhangi bir RAM'ini alabilirsiniz bütçenize uygun.
yok kardeşim türkiyede yaşıyorum ama amazondan totalde tüm vergi mergi olaylarıyla birlikte 57 euroya buldum aslında uygun rami. Yukarıda bıraktığım linklerden birisi.
Memory RAM & SSD Upgrades | asus | asus notebooks | TUF Gaming F17 | Crucial.com burası da onaylıyor. F15te Kingston'u denemişler gayet güzel çalışmış. F15 de benimkiyle aynı rami kullanıyor. Ama işte emin olamıyorum kardeşim. Bunları alıp açtıktan sonra iadesi de olmaz.

578 TL yapıyor 57 Euro dediğin. Hem yurtdışından alıyorsun uzun kargo süreci var bir sorun olsa muhatap da zor bulursun.
En basitinden bu ramin
sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Dediğim gibi uyumsuz olma ihtimali oldukça düşük. Yine de sen bilirsin tabi.

578 TL yapıyor 57 Euro dediğin. Hem yurtdışından alıyorsun uzun kargo süreci var bir sorun olsa muhatap da zor bulursun.
En basitinden bu ramin
sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Dediğim gibi uyumsuz olma ihtimali oldukça düşük. Yine de sen bilirsin tabi.
Doğru söylüyorsun aslında muhattap konusunu çok düşünmemiştim. Bu da iyi duruyor, bence de uyumsuz olacağını ben de düşünmüyorum. https://www.hepsiburada.com/kingsto...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=0.2.3 Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Gerçi attığınla çok farklı değil markalar bile aynı da. Bu son linkimdi kardeş başını ağrıtmıyorum daha fazla :)

Gayet güzel olur. 1.2V 3200 mhz yorumları da güzel. Burada daha ucuza var.
Eyvallah güzel kardeşim. Ben karar kıldım bunu alıyorum. Trendyol yorumlarını da okudum birçok F17 kullanıcısı bu RAM'i almış gayet de memnunlar. Senin de tavsiyelerin için çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı