ASUS TUF Gaming F17 Sıcaklık Değerleri Nasıldır?

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Cihazımın boştaki sıcaklık değerlerini paylaşıyorum. Hemen hemen hep bu şekilde çalışıyor boşta. İşlemci sıcaklığı çok fazla değil mi?

Dosya Ekleri

• a.png
    a.png
    327,9 KB · Görüntüleme: 69
60 derece biraz fazla gibi. Arkaplanda birkça uygulama çalışmıyorsa (görev yöneticisinden bakın) biraz anormal. Ama içerisindeki işlemci de korkunç güçlü bir işlemci ve ısınan bir işlemci.

60 derece biraz fazla gibi. Arkaplanda birkça uygulama çalışmıyorsa (görev yöneticisinden bakın) biraz anormal. Ama içerisindeki işlemci de korkunç güçlü bir işlemci ve ısınan bir işlemci.
Arka planda çalışan bir şeyler var ama benim açtığım şeyler değil.
pil.rar CMD üzerinden pil bilgilerini almak istedim. Birkaç hata olduğunu gördüm. Nasıl çözebilirim bunları?
Boşta 60 derece fazla bence Max 55 olması lazım.
Görev yöneticisinde XTUservice.exe isimli bir arkaplan programı gözüme çarptı. Görevi sonlandır dediğimde kapanmıyordu. Hizmetler kısmından başlatma ayarını devredışı bıraktım. Ve sorun çözüldü cihaz şu an serin çalışıyor ve sürekli turbo boost açık değil. İnşallah gerekli bir şey değildir çok fazla.

Son düzenleme:
Arka planda çalışan bir şeyler var ama benim açtığım şeyler değil.
pil.rar CMD üzerinden pil bilgilerini almak istedim. Birkaç hata olduğunu gördüm. Nasıl çözebilirim bunları?

Görev yöneticisinde XTUservice.exe isimli bir arka plan programı gözüme çarptı. Görevi sonlandır dediğimde kapanmıyordu. Hizmetler kısmından başlatma ayarını devre dışı bıraktım. Ve sorun çözüldü cihaz şu an serin çalışıyor ve sürekli Turbo Boost açık değil. İnşallah gerekli bir şey değildir çok fazla.

XTUservice.exe Intel'in işlemci istatisliklerini görme, overclock yapma veya işlemcinin özellikleriyle oynamanızı sağlar.

Yükteki sıcaklık değerleri önemli.

Yükteki sıcaklıklar oyundan oyuna değişmekle birlikte 85 86 oluyor. Ama cihazı sadece internette gezinmek için kullanırken klavyenin ısınması çok can sıkıcı olduğu için kapatma gereği duydum arka planda işlemciyi 60 derecelere çıkarıyordu. Sürekli 3 GHz üzerinde dolaşıyordu işlemci. Şu an gerekli olduğu durumlarda çıkıyor oralara sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı