ASUS TUF Gaming FX505dt fan gürültüsü

frat_ppxy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar modelini belirtmiş olduğum noteebokumun bir fanı aşırı derecede gürültülü çalışıyor. Cihaz boştayken bile harıl hurul ses çıkarıyor. İçini açıp baktım ancak herhangi bir kırık da söz konnusu değil. Teknik servise de göndermedim güvenemediğim için -Google yorumları oldukça kötüydü şüpheye düştüm bu yüzden- sizce bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende de aynı model laptop var, aynı problemim vardı. Fanların yüzeysel bakıldığında bir kırık gözükmüyor ama içerde kesinlikle bir şeyler kırılmış oluyor. Ben önce CPU fanını değiştirdim şimdi GPU fanını değiştireceğim. Fanları değiştirdiğimde seslerin ilk aldığım günkü gibi olduğunu gördüm. Fanları internetten dataservis adlı yerden sipariş ettim.

Hocam bende de aynı model laptop var, aynı problemim vardı. Fanların yüzeysel bakıldığında bir kırık gözükmüyor ama içerde kesinlikle bir şeyler kırılmış oluyor. Ben önce CPU fanını değiştirdim şimdi GPU fanını değiştireceğim. Fanları değiştirdiğimde seslerin ilk aldığım günkü gibi olduğunu gördüm. Fanları internetten dataservis adlı yerden sipariş ettim.

Tecrübelerini aktardığın için çok sağ ol hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı