ASUS TUF Gaming FX505GT oyunlarda FPS düşmesi

ihaliloz

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Son zamanlarda bilgisayarıma hangi oyunu yüklersem yükleyeyim ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Örneğin bilgisayarımı ilk aldığım zaman sabit 60 FPS oynadığım oyunlarda şu an ani performans düşüşleri yaşıyorum. Oyunlardaki bu performans sorunun işlemci veya ekran kartı sıcaklığı olduğunu düşündüm ve kontrol ettiğimde işlemci sıcaklığımın 90 dereceleri bulduğunu hatta zaman zaman 95'e kadar dayandığını gördüm. Ekran kartım ise 75 dereceyi geçmiyor. Bilgisayarım daha 6 aylık. Termal macunun kuruduğunu düşünüyorum ama 6 ayda kuruyacak bir şey mi emin olamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
  • i5 9300H CPU.
  • 8 GB RAM.
  • GTX 1650 ekran kartı.
  • 512 GB SSD.

Battlefield 1,Crysis 3,The Evil Within 2,Battlefield 4.Örneğin Battlefield 1 i iki ay öncesine kadar takılmadan 60-70 fps arası oynuyordum ama şuan oyunda sürekli ani fps düşüşleri yaşıyorum ve takılmalar oluyor.
Sürücüleriniz de güncelse termal macun ve fan bakımı tavsiye ederim. Sorunun Ram tarafında olabileceğini düşündüm ama oynadığınız oyunlar da öyle ağır oyunlar değil.

Sürücüleriniz de güncelse termal macun ve fan bakımı tavsiye ederim. Sorunun Ram tarafında olabileceğini düşündüm ama oynadığınız oyunlar da öyle ağır oyunlar değil.
Sürücülerim güncel.Temal macunu kendim yenileyeceğim fakat sorunu çözeceğinden emin değilim.Emin olmadığımdan boş yere ürünün garanti dışı kalmasından korkuyorum.Dediğim gibi 6 ayda macunun erimiş olmasına pek ihtimal veremedim.

Sürücülerim güncel.Temal macunu kendim yenileyeceğim fakat sorunu çözeceğinden emin değilim.Emin olmadığımdan boş yere ürünün garanti dışı kalmasından korkuyorum.Dediğim gibi 6 ayda macunun erimiş olmasına pek ihtimal veremedim.
Kullanıma bağlı olarak bakım istiyor olabilir, 6 ay kısa bir zaman değil. Cihaza virüs taraması yapın, garanti de varsa gönderin Asus servisine hem macunu yenilesinler hem de sorununuzu iletirsiniz.

Geri
Yukarı