ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Isınma durumu nasıl ? Yoğun kullanımda kaç derece gördünüz ?
i7 11800h olanını satın aldım, ürün çok fazla ısınıyor, 96 derecelere kadar çıkıyor.

Bu gün soğutucu stand geldi, onunla test ettim, sıcaklık kontrol altına alınabildi biraz.

Oyunlarda gpu kullanıcımı %50 civarı oluyor bu sorunu çözemedim.

Bazı zamanlar GPU 2ghz'den hızlı çalışıyor, rtx3050'nin normalde bu kadar yükselmemesi gerekiyor diye biliyorum.

i7 11800h işlemci ile rtx3050 ekran kartının dar boğaz yapacağını sanmıyorum, bir yerde sorun var ama çözemiyorum.

Oyun amaçlı satın almadığım için çok fazla kafama takmamaya gayret ediyorum ama yine de aklımdan çıkmıyor.

i7 11800h olanını satın aldım, ürün çok fazla ısınıyor, 96 derecelere kadar çıkıyor.

Bu gün soğutucu stand geldi, onunla test ettim, sıcaklık kontrol altına alınabildi biraz.

Oyunlarda gpu kullanıcımı %50 civarı oluyor bu sorunu çözemedim.

Bazı zamanlar GPU 2ghz'den hızlı çalışıyor, rtx3050'nin normalde bu kadar yükselmemesi gerekiyor diye biliyorum.

i7 11800h işlemci ile rtx3050 ekran kartının dar boğaz yapacağını sanmıyorum, bir yerde sorun var ama çözemiyorum.

Oyun amaçlı satın almadığım için çok fazla kafama takmamaya gayret ediyorum ama yine de aklımdan çıkmıyor.
Konu açsanız güzel olurdu hocam, 2021 TUF'un buz gibi çalıştığını iddia edenler vardı ama kasada fark göremediğimden temkinli davrandım ben. ASUS, Strix satmak için TUF'ları yıllardır kasıtlı böyle yapıyor gibi hissediyorum.

bende laptopu aldım.şuan bendede touchpad sorunu var. çözebilen oldu mu acaba?

Bu arada şu touchpadi ben de yapamadım, siz çözebildiniz mi onu acaba?
arkadaşlar ben de çözdüm benim sıkıntım intel driverlarını güncellemememmiş. eğer kod 51 hatası alıyosanız bunu deneyin. pcden de şuan baya memnunum. pubg falan indirmedim oynamadığım için ama ısınma problemi hiç yaşamadım diğer oyunlarda da.

armoury crate programında igpu var. bu mod açık kapalı ve otomatik seçenekleri var.hangisi olması lazım acaba. bide windows - sessiz - perfomans - turbo - senenekleri var. bunlardan hangisini seçmemiz. lazım.

armoury crate programında igpu var. bu mod açık kapalı ve otomatik seçenekleri var.hangisi olması lazım acaba. bide windows - sessiz - perfomans - turbo - senenekleri var. bunlardan hangisini seçmemiz. lazım.
Ben sessizde kullanıyorum, igpu da otomatiğe aldım.

Oyunlarda gpu kullanım oranı düşüşü yaşıyormusunuz?
Bir de wifi sorunu yaşadınız mı hiç?

Ben de wifi kartı bir an sistemden kopuyor gibi oluyor, görev yöneticisinden yok oluyor sonra tekrar geliyor.

Ben sessizde kullanıyorum, igpu da otomatiğe aldım.

Oyunlarda gpu kullanım oranı düşüşü yaşıyormusunuz?
Bir de wifi sorunu yaşadınız mı hiç?

Ben de wifi kartı bir an sistemden kopuyor gibi oluyor, görev yöneticisinden yok oluyor sonra tekrar geliyor.
Ben öylw bir problem yaşamadım wifi ile ilgili gpu için bakmam lazım

Ben öylw bir problem yaşamadım wifi ile ilgili gpu için bakmam lazım
GPU konusunu biraz önce çözdüm.
Oyuna girmeden önce armoury crate uygulamasından turboya alırsam gpu kullanımı normal oluyor.

Ben hep sessizde kullanıyorum, oyuna girince fark edip turboya alıyordum.

Tesadüfen turbodayken oyuna girdim hiç sorunsuz çalışıyor şu an.
Konu açsanız güzel olurdu hocam, 2021 TUF'un buz gibi çalıştığını iddia edenler vardı ama kasada fark göremediğimden temkinli davrandım ben. ASUS, Strix satmak için TUF'ları yıllardır kasıtlı böyle yapıyor gibi hissediyorum.
Merhabalar,

Soğutma konusunu tam olarak çözdüm, undervolt ve notebook soğutucusu satın aldım, şu an iyi durumda.

Düşük GPU kullanım sorununuda çözdüm, oyuna girmeden önce Turbo moda almak gerekiyor.

Eğer sessiz mod ile oyuna girersem, daha sonra turboya alırsam sorun oluyor. Ancak oyuna girmeden önce turboya alırsam hiç sorun olmuyor.

Sessiz modda oyun açmadığım sürece hiç fan çalıştırmıyor, cpu 50-55 derece aralığında sabit kalıyor(sessiz mod, fan KAPALI), ortam sıcaklığı 27-28 derece, Ankara yazı...

Tek bir sıkıntı var şu an wifi kartı aygıt olarak bir an yok oluyor sonra tekrar geliyor, sürücülerden dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Bir de çok çok nadir olan küçük bir sorun var, 0.5 saniye pc donuyor ama bu donma wifi kartıyla bağlantılı olabilir...

Tekrar olsa satın alır mısın deseniz, tekrardan satın alırdım muhtemelen.
Bu özellikler için ödediğim ücretin düşük olduğunu düşünüyorum.
Özellikler:
144hz IPS ekran
i7 11800h
16gb ram(Tek kanal 3200 mhz, ben bunu ek olarak satın alarak 16x2 olarak güncelledim.)
512gb Samsung nvme
rtx 3050
10499 TL + (1130 TL Ek 16 GB Ram)

Ekran kartı on numara olmayabilir ancak işlemci 10 numara, notebook'u kullanım amacım için harika tercih olduğunu düşünüyorum.

[1 USD = 8.68 TL]

Son düzenleme:
Arkadaşlar FPS değerlerim neden düşük yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Battlefield 1 Screenshot 2021.07.13 - 23.42.24.65.png
    Battlefield 1 Screenshot 2021.07.13 - 23.42.24.65.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 178
  • Valorant Screenshot 2021.07.13 - 22.55.45.96.png
    Valorant Screenshot 2021.07.13 - 22.55.45.96.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 170
RAM 8 GB mı? 16ya yükseltilmesi tavsiye ediyoruz, 8 GB ile tam performans alamazsınız.

Evet 8 GB ama ona rağmen bu değerler sizce de düşük değil mi sonuçta Valorant bu aynı model laptop kullanan arkadaşlar FPS değerlerini atarsa sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı