ASUS TUF Gaming FX506HC-HN011 nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
90-95 çok zor. i7 11800h bile oyun testlerinde 84-85 derece civarında geziyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

tüm ss ler
Hocam şöyle ki:
Bende soğutucu ile 90 dereceyi hiç görmedim. Hatta 85 bile olmadı(saatlerde oynarsam oluyor). RAM takviyesi yaparsanız FPS belki 2 katına bile çıkabilir haberiniz olsun. Diğer değerler normal, bir sıkıntı yok.

Oyunları oynarken ultra ayarlara alın. GPU kullanımı düşüklüğü şimdi gözüme çarptı. Ayarları yükselterek bunun önüne geçebilirsiniz.
hocam %100 gpu ve %50 üzeri cpu şeklinde soğutucusuz deneyebilir misiniz

Son düzenleme:
Beyler sizin tüm mesajları okudum. Bu laptop 9k nin altına düşünce bende sipariş vereceğim. Yanında da 8gb ram ile birlikte alacağım. Siz bayağı tartışmış siniz ram konusunda benimde iyice kafam karıştı sonuç olarak hangi Rami almalıyım linkiyle birlikte söylerseniz sevinirim.

KONU DIŞI
Forumda alıntı yapınca ne oluyor ?

Beyler sizin tüm mesajları okudum. Bu laptop 9k nin altına düşünce bende sipariş vereceğim. Yanında da 8gb ram ile birlikte alacağım. Siz bayağı tartışmış siniz ram konusunda benimde iyice kafam karıştı sonuç olarak hangi Rami almalıyım linkiyle birlikte söylerseniz sevinirim.

KONU DIŞI
Forumda alıntı yapınca ne oluyor ?
8 GB DDR4 3200 MHZ 1.2 volt CL 22 almanız yeterlidir. Marka model farketmiyor.

ben anlamadım bu pc yi ya :D kendi kendini uv yaptı heralde işlemci 70 ten yukarı çıkmıyor, ama mhz değeri 2500 lere düştü, stres testinde de 2500 :(
farka bakın
dffsdfsdf.PNG
SADS232.PNG

Son düzenleme:
ben anlamadım bu pc yi ya :D kendi kendini uv yaptı heralde işlemci 70 ten yukarı çıkmıyor, ama mhz değeri 2500 lere düştü, stres testinde de 2500 :(
farka bakınEki Görüntüle 1125217Eki Görüntüle 1125218
Önceki denemenizde laptopun altı kapalı da kalmış olabilir. Ben kucağımda kucak standıyla beraber kullanıyorum hiç bu sıcaklıkları görmedim.
oyuna girerken turbo veya performans moduna alıyorsunuz değil mi?
Bu cihazın video biosu lazım bize alan birileri var mı etrafınızda?

Son düzenleme:
oyuna girerken turbo veya performans moduna alıyorsunuz değil mi?
her zaman turboda bırakıyorum fan çalışsın diye 3200 de
Önceki denemenizde laptopun altı kapalı da kalmış olabilir. Ben kucağımda kucak standıyla beraber kullanıyorum hiç bu sıcaklıkları görmedim.

Bu cihazın video biosu lazım bize alan birileri var mı etrafınızda?

bizim bios çok berbat ya
bilgisayarı kaldırıp da denedim sıcaklık yine çok yüsekti önceki günlerde

her zaman turboda bırakıyorum fan çalışsın diye 3200 de

bizim bios çok berbat ya
bilgisayarı kaldırıp da denedim sıcaklık yine çok yüsekti önceki günlerde
her zaman turboda çalıştırmayın öncelikle. oyuna girmeden önce turboya alıp ıktığınızda kapatın. fanlar zarar görebilir.

benim kullandığım soğutucuyu önereyim. Bende 10 dereceye yakın işe yarıyor.
baktınız sıcaklıklar hoşunuza gitmiyor, iade edin.

Arkadaşlar bir şey fark ettim. Bugün BF1 oynadıktan sonra benchmarklara bakayım dedim. Çoğu ekran kartının videolarına baktım, laptop ve desktop. Videoda RAM kullanımı 6000 MB civarlarında iken benimki 1700 MB. Bu doğal mı? Çünkü 8 GB RAM'i takmadan önce de böyle bir kullanım sergiliyordu. Ayarları da fulledim ve 2000 civarı oldu, bir şey değişmedi yani. Modded Minecraft'a baktım RAM'lerde mi sıkıntı var diye. MC'de RAM kapasitesin ayarlaman gerektiği için elle ayarladım ve 8000 civarı kullandı.
Öteki oyunlar da BF1 gibi. Ben ayarlamadığım sürece oyunlardaki RAM kullanımı çok az. Belki VRAM'e gidiyordur dedim. GTX 1650'ninkilere baktım(o da aynı VRAM kapasitesine sahip.) yine 6000 üstü kullanabildiğini gördüm. Bunun sebebi ne olabilir? Çözüm bulamazsam bir de konu açıp cevap arayacağım.

Arkadaşlar bir şey fark ettim. Bugün BF1 oynadıktan sonra benchmarklara bakayım dedim. Çoğu ekran kartının videolarına baktım, laptop ve desktop. Videoda RAM kullanımı 6000 MB civarlarında iken benimki 1700 MB. Bu doğal mı? Çünkü 8 GB RAM'i takmadan önce de böyle bir kullanım sergiliyordu. Ayarları da fulledim ve 2000 civarı oldu, bir şey değişmedi yani. Modded Minecraft'a baktım RAM'lerde mi sıkıntı var diye. MC'de RAM kapasitesin ayarlaman gerektiği için elle ayarladım ve 8000 civarı kullandı.
Öteki oyunlar da BF1 gibi. Ben ayarlamadığım sürece oyunlardaki RAM kullanımı çok az. Belki VRAM'e gidiyordur dedim. GTX 1650'ninkilere baktım(o da aynı VRAM kapasitesine sahip.) yine 6000 üstü kullanabildiğini gördüm. Bunun sebebi ne olabilir? Çözüm bulamazsam bir de konu açıp cevap arayacağım.
Hocam bende öyle bir sorun olmadı. Bir konu açın detaylı görsellerle. Arkadaşlar incelesin. DXDİAG ve oyun içi ekran görüntülerini paylaşmayı unutmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı